Aramak için Enter tuşuna, çıkmak için ise Esc tuşuna basabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Avrupa Turu haricindeki seyahatlerimizin tamamı özel dizayn edilmiş Jovenbus otobüsleri ile olacak. Otobüslerimiz 2011 ve üzeri, 44-46-50-54’lü modellerdir. Geniş koltuk aralıkları, uyuma başlıkları, USB girişli ve/veya 220V prizler bulunmaktadır. Tüm bunları Avrupa’daki kaliteli yollarla harmanlarsak düşündüğünüz kadar yorucu olduğu söylenemez. Kuzey Avrupa Turumuz hem uçaklı hem otobüslü hem de gemi konaklamalı olacaktır.

Kesinlikle evet. Jovenbus en iyi rota garantisi sunmaktadır. Rotamızda önemli şehirler için daha fazla zaman ayrılırken küçük ve fazla gezecek lokasyonu bulunmayan şehirlere daha kısa vakit ayıracak şekilde optimize edilmiştir.

Konaklamalarımız: Şehirlerin en konforlu 3-4-5 yıldızlı otellerinde 2 veya 3 kişilik odalarda konaklayacaksınız. Dilerseniz oda arkadaşınızı kendiniz seçebilirsiniz.

Seyahatimiz boyunca 2 kaptanımız olacak. Kaptanlarımız, tüm gerekli psikoteknik sınavlardan geçmiş ve tur koordinatörlerimiz gibi Avrupa’ya ve Avrupa yollarında uzun tecrübelere sahiplerdir. İçiniz rahat olsun.

Tüm rotalarımız, Avrupa Trafik Yönetmeliğine uygun hazırlanmış olup, evraklarımız, kişiye özel sağlık ve seyahat sigortalarımız yasalara uygun olarak hazırlanmıştır. Seyahatlerimizde kullandığımız otobüslerimiz, Türkiye’nin en kurumsal ulaşım firmalarından tahsis edilmektedir. Ayrıca tüm organizasyonlarımız Seyahatimiz TÜRSAB Üyesi Alarga Turizm Seyahat Acentası (A-10377) aracılığı ile gerçekleşmektedir

Katılım ücretiniz seyahati, konaklamaları, profesyonel fotoğraf çekiminizi, araç içi danışmanlık ve refakat, otel kahvaltılarınızı ve su ihtiyaçlarınızı kapsamaktadır. Bunun dışında yer alan yemekleriniz, kişisel harcamalarınız, müze-ören yerleri girişleriniz, şehir içi ulaşım ücretleriniz, pasaportlarınız, yurt dışı çıkış harcınız(15 TL) ve vize harcı size aittir. 25 yaşını doldurmamış öğrenciler, sadece defter bedeli ödeyerek(94TL) pasaport alma hakkına sahiptir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme imkanına sahiptirler. Tur ücretinin haricinde Yeşil pasaportu olmayanlar, vize ücretini(100Euro) ve seyahat sigortasını(50Euro) ödemek zorundalardır. Yeşil pasaportu olanlar, vize ücretinden muaf olup, sadece seyahat sigortasını(50Euro) ödemekle yükümlüdür.

Kişisel harcamalarınız, otel kahvaltıları hariç yeme içmeleriniz, kullanılırsa şehir içi otobüs-metro-tramvay bilet ücretleriniz, müze/ören yerleri giriş bilet ücretleri, vize ve Schengen ülkeleri için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigorta ücretleriniz ve yurt dışı çıkış harcınız(15 TL) dahil değildir.

Gezi süresince yemek ve hediyeler için yanınıza günlük ortalama 20-25€ (tamamen kişiye göre değişkenlik gösterebilir) almanızı öneririz. Bu rakamı yanınıza konserve yiyecekler alarak düşürebilirsiniz. Yanınıza hırsızlık ihtimallerine karşın çok fazla nakit almayıp kredi veya bankamatik kartı ile ödemelerinizi yurt dışında da yapabilirsiniz. Tabi öncelikle bankanızla görüşüp kartınızın yurt dışında kullanıma açık olup olmadığını teyit ediniz.

Seyahatlerimiz yaz aylarında gerçekleştiği için yanınıza ince ve rahat kıyafetler almanızı öneririz. Ara sıra sürpriz yapan yağmuru da unutmamak gerek. Bir tane yağmur geçirmeyen hafif ince mont alabilirsiniz. Gezi boyunca rahat edebilmeniz için konforlu bir ayakkabı, otobüs içinde giymek için de terlik almanızı öneririz.

Bir şehre girmeden önce koordinatörümüz şehir hakkında genel bilgiler verecektir. Ardından toplu gezilecek yer/yerler mevcut ise panoramik olarak gezilecek, sonrasında toplanma alanı belirlenip serbest zaman verilecektir. Serbest zaman bitiminde belirlenen toplanma yerinden tekrar otobüsümüz ayrılıp, tura devam edecektir. Jovenbus olarak her yeri toplu şekilde gezme taraftarı değiliz. Zira herkesin her yeri görme isteği yok. Amacımız; belirli yer/yerleri grupça görmek ve ardından her katılımcının kendi için planladığı rotasına gitmesine izin vermektir. Böylece yöresel kültürü/tatları kendinizin keşfetmenize yardımcı olmaktır. Araçtan ayrılmadan sizlere şehirlerin tanıtımı ile ilgili dergi ve şehir içi ulaşım haritası verilecek. Bu materyaller ile istediğiniz turistik alana kolaylıkla gidebilirsiniz.

Turumuza katılmak için ingilizce bilme şartı yoktur. Mustafa kaptanımız çok az bir ingilizce ile tüm sınır kapılarından zorlanmadan geçiyor. Yine de serbest zamanlarda yardımı olabilir diye gidilen ülkenin dilinden 8-10 temel cümle bilmek iyidir 🙂

Sigortanız başınıza gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı tam donanımlı olarak yapılmaktadır. Hastanelerde ödemiş olduğunuz ücreti fatura ve hastaneden alacağınız dökümanlarla birlikte Türkiye’de geri alırsınız. Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi. Yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli. Taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakil. Vefat eden sigortalının nakli. Acil mesajların iletilmesi. Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması Aile üyelerinden birinin ölümü nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması. Kanuni işlemlerle ilgili kefalet. İlaç gönderilmesi organizasyonu.