Aramak için Enter tuşuna, çıkmak için ise Esc tuşuna basabilirsin.

Fatoş Orin

Merhaba  ben Fatoş Orin

Burada çoğu kişinin yorumlarını okudunuz.Benim anlatacaklarımda tek katılmayı düşünen kişiler için belki  bir nebze fayda sağlar.

 Herkesin olduğu gibi benim de hayalimdi yurt dışına çıkmak(burdan anlayacağınız gibi evet ilk yurt dışı deneyimimdi) ve hayatımda yolunda gitmeyen bazı sebeplerden dolayı  arayış içindeydim.Yeni  anılar biriktirmek için bir yol ararken hepimizin kullandığı instagram da Jovenbus karşıma çıktı.Elbette ki hemen tamam bu şirket olsun demedim.Çok fazla araştırdım daha önce tura  katılanlarla konuştum, ayrıca hem bütçeme hem tecrübelerine hemde güvenilir olmasına dikkat ettim ve turdan yaklaşık 10 ay kadar önce konuşup karar verdim. Okumaya devam.

 

Şirketten izin sonrasında vize için evrak prosedürleri( tabi burada jovenbus ekibinin ilgisi) beklediğimiz zaman derken bir yandan da çevrenizde ki insanların söylemleri” o kadar  yol otobüsle gidilir mi?bacakların ağrır,Avrupa’yı otobüsle mi gezeceksiniz? Vs.. Tüm bunları şimdi düşünüyorum da herseye değermiş. Elbette yorucu ama her gün gözünüzü açacağınız farklı ülkeler tüm bu yorgunluk hissini kaldırıyor emin olun.

 

 İlk gün otobüsü gördüğüm de tamam başlıyoruz herseyi unut ve 17 günlük evine  merhaba de Fatoş

İlk durağımız Sofya’ydı ve bu küçük şehirden bile etkilenmiştim hı tabi ki bu başlangıçtı.Belki benim gibi tur sonunda Sofya’da neymiş diyebilirsiniz Yolculuğa gelince 2 güne 1 otel konaklaması şeklinde oluyor oteller bu arada temiz içiniz rahat olsun. Yolculuk yaparken  bazen oluyor ki yol 2-3 saatte bitivermiş farketmiyorsunuz bile. Çünkü fazlasıyla eğlenceli geçiyor. Tur sahibi Ömer Bey , eşi Gamze Hanımın içtenlikle herkese ilgi göstermeleri ,eğlenceli tavırları sonra harika insanlarla dolu  tekerlekli bir ev  düşünün. Bu arada 1 günde ülkemi gezilir diyenleriniz olabilir demeyin. Çünkü 2 ülke bile gezilir.Rehberler sayesinde süreler çok iyi ayarlanmış(kişiye göre şu ülkede daha fazla kalsaydık diyebiliyoruz ama sonuç olarak ortak bir durum söz konusu)

Gittiğimiz ülkeler hem modern,hem doğa harikası hem de tarihi hissedeceğimiz yerler (benim favorim Prag)Bazı ülkeler de beni burda bırakın dediğiniz çok anlar olacak bazı ülkelerde ise beklediğim etkiyi alamadım tabi gitmeden önce mutlaka ülkeleri araştırın faydası olacaktır.

 

 Normalde turumuz 13 ülke 18 şehir olmasına rağmen biz 15 ülke 21 şehir ve 4 köy gördük.Böyle güzel avantajları da var tabiki. Tüm bu anlattıkların iyi güzelde ne kadar bütçe ile yola çıkalım derseniz,bazı ülkeler çok ucuz bazı ülkeler ise çok pahalı. Ortalama 400€ yeterli oluyor. 

 Kızlar küçük bir tüyo kıyafet değiştirme konusunda ve  fotoğraf çekilme konusunda hiç  sıkıntı yaşamıyorsunuz. Mutlaka yanınıza kraker değil konserve ,kahvaltılık alın. Ben ne kadar aç kalabilirim ki diyip almamıştım.Gerçi kalıyordum da sadece ben çok şanslıydım çünkü harikulade insanlar var ki 2 gün sonra yıllardır birbirini tanıyan kişilere dönüşüyorsunuz ve ekmeğinizi ,yemeğinizi herşeyinizi paylaşıyorsunuz.

 

 Herkesin  bu deneyimi yaşamasını çok isterim.Gidin eğlenin,dans edin, kaybolun ,bazen aç kalın ama gidin ve tabi ki bana bu güzellikleri yaşatan jovenbus ekibiyle şimdi düşünüyorumda çok doğru bir karar vermişim iyi ki jovenbus ve iyi ki tek katılmışım

Daha fazla yazmayı çok isterim 17 günü tek tek ama biraz sizede heyecan kalsın değil mi. Kendin için iyi bişeyler  yapmanın heyecanı ,mutluluğunun tadı her şeyden  daha güzelmiş.

1 Ağustos turuna katılan tüm arkadaşlarıma,rehberlerimizden Ahmet  Bey ve Recep Bey’e yine güzeller güzeli Gamze Hanıma ve Ömer Bey’e hayatımın belirli bir dönemine dokundukları için çok teşekkür ederim. Okuyan sizlerede şimdiden iyi yolculuklar dilerim..

Jovenbus Turları

€1,600 €1,399 Tour list image

2022 Büyük Avrupa Turu

Erken Rezervasyon Fırsatı! 2021