Kuzey Avrupa Turu

Program toplam 17 gün sürmektedir.
Toplam olarak 16 ülke 23 şehir gezilecektir.

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

Tur Kalkış Noktaları Ankara ve İstanbul
Tur Süresi 17 Gün
1. Tur Kalkış Zamanı
1. Tur Dönüş Zamanı
2. Tur Kalkış Zamanı
2. Tur Dönüş Zamanı

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen günlerin üzerlerine tıklayınız.

1. Gün

12:00’de Ankara’dan Hareket. İstanbul’dan ve güzergahımızdan yolcularımızın alınması. Gece Kapıkule sınır kapısından çıkış. İstikamet Belgrad.

2. Gün

Molalar ve Sınır kapılarından geçişlerle birlikte Öğle saatlerinde Belgrad’a varış ve otele yerleşme. Belgrad Kalesi gezilecek yerler arasında. Serbest Zaman. Serbest zamanda Sava nehrinin kenarında bulunan cafelerde ve eğlence merkezlerinde zaman geçirilebilir.

3. Gün

Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde Belgrad’dan ayrılma. Avrupa Birliği sınırından Avrupa Birliği’ne giriş. Macaristan topraklarında ulaştıktan sonra asıl Kuzey Avrupa Turumuz başlıyor. Öğleden sonra Budapeşte’ye varış. Budapeşte gezisi. İsteyenler için akşam ışıklandırılmış Budapeşte ve Tuna nehri tekne turu. Dileyenler eğlence mekânlarını gezebilirler. Gellert tepesi ve Zincirli – Aslılı Köprü, Budin Kalesi gezilecek yerler arasında. Gece 01:00 Belgrad’dan Polonya’nın Krakow şehrine hareket.

4. Gün

Sabah erken saatlerde Krakow şehrini ziyaret. Şehir Turu ve sabah kahvaltısı için serbest zaman. 11’de Varşova’ya hareket. 5 saatlik bir yolculuktan sonra Kuzey şehri Varşova’ya varış. Varşova şehir gezisi. Alışveriş mekanları, restoranlar ve Cafeleriyle ünlü Kraliyet Yolu Nowy Swiat Caddesi turu. Varşova Eski Meydanı gezilecek yerler arasında. Varşova’daki otelimizde konaklama.

5. Gün

Varşova’da otelde alacağımız kahvaltı sonrası 8 saatlik bir yolculuk sonrası Vilnius’a varış. Vilnius şehir gezisi. Eski meydan ve sanatsal tarzda inşa edilmiş binalarla süslü sokaklar gezilecek yerler arasında. Gece 12:00’da Riga’ya gitmek için hareket.

6. Gün

Sabah erken saatlerde Riga’ya varış ve Riga şehir gezisi. Letonya’nın başkenti ve Baltık şehirlerinin en büyüğü. Riga Kuzey’in Paris’i diye bilinir. Art Nouveau, Riga’nın Eski Şehri ve şehirde bulunan barlar ve restoranlar yürüyerek gezilebilir. Yeni Şehir’e, etkili ve modern otobüs ve tramvay ağıyla kolaylıkla gidilebilir. Riga gezisinden sonra öğle saatlerinde Tallinn’e hareket. Akşam saatlerinde Tallinn’e varış ve Tallinn gezisi. Tallinn Town Hall, Toompea Castle, Niguliste Church, Raekoja Platzgezilecek yerler arasında. Konaklama Tallinn’deki otelimizde.

7. Gün

Sabah Tallinn’de alacağımız kahvaltı sonrası Helsinki için feribota biniş ve 3 saatlik deniz yolculuğundan sonra Helsinki’ye varış. Helsinki şehir turu. Güzel restoranlar, kafeler ve tiyatro merkezleri de bulunan şehrin tarihi kent merkezinde yer alan Senato Meydanı’nda bulunan ikonik Lutheran Helsinki Katedrali, her zaman ziyaret edilebilir nitelikte gelenlerin uğrak noktası. Bu şehrin Avrupa’nın pek çok şehrinin aksine hareketli bir sosyal hayatı ve kafe kültürü vardır. Dileyenler için Turku gezisi. Akşam Saatlerinde Helsinki’den Stockholm’e hareket.

8. Gün

Sabah saatlerinde Stockholm’e varış. Stockholm gezisi. Gamla Stan (Eski Şehir) & Stortorget Meydanı, 17. yüzyıldan kalma ihtişamlı bir gemiye ve onun sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Vasa Müzesi, Stockholm Sarayı, Stockholm Belediye Binası, Skansen Açık Hava Müzesi, Vasterlanggatan Caddesi gezip görülecek yerler arasında. Ve gece Stockholm’den hareket.

9. Gün

Sabah saatlerinde Oslo’ya varış. Oslo öğleye kadar Oslo gezisi. Çok sayıda müze ve sanat galerisi ile doğal alanlar barındıran Oslo’da başlıca gezilecek yerler arasında Akershus Şatosu, Viking Gemi Müzesi, Vigeland Müzesi, Sognsvann Gölü, Ekeberg Parkı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Fram Museum gezip görülecek yerler arasında. Oslo’dan öğleden sonra hareket ve Flam’a varış. Flam turundan sonra Bergen’e hareket. Bergen’de konaklama.

10. Gün

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bergen şehir turu. Bergen limanı, 900 yıl öncesine dayanan meşhur renkli ahşap evlerini, Gemble Bergen müzesini görebilir, Bergen’in cafelerinde İskandinav’ın temiz havasını içinize çekebilirsiniz. Bergen’den tekrar Oslo’ya hareket. Oslo’da yarım bıraktığımız tur devam ettiriyoruz. Gece Oslo’dan hareket.

11. Gün

Sabah saatlerinde Göteborg’a varış. Göteborg şehir turu. Hareketli Avenyn Caddesi ve Haga Göteborg’un 17. yüzyılda kurulmuş ilk banliyösü. Sıra sıra kafeleri ve sanat galerileriyle dizilmiş caddessi, restoranları, ahşap evleri ile şehrin en turistik bölgesi sayılabilir. Buradaki Skansen Kronan Kalesi’ne çıkıp şehrin manzarasının tadına da varabilirsiniz. Öğleden sonra Kopenhag’a hareket ve Kopenhag’ta konaklama.

12. Gün

Kopenhag turu ve serbest zamanda şehrin renkli evlerini, limanıunı, hareketli caddelerini ve tuğlalarla yapılmış tarihi binalarını gezebilirsiniz. Öğlen Kopenhag’dan ayrılma ve akşam saatlerinde Hamburg’a varış. Hamburg turu. Gece Hamburg’dan ayrılma

13. Gün

Sabah erken saatlerde Amsterdam’a varış. Öncelikle Dam Meydanı, Amsterdam Limanı ve dileyenler için Amsterdam kanal gezisi. Ünlü Red Light sokağı, kanallar etrafında tur. Çiçek Pasajı, Madam Tousset balmumu heykel müzesi. İsteyenler için Giethoorn turu. Gece Amsterdam’da konaklama.

14. Gün

İsteyenler için Volendam turu. Akşama kadar Amsterdam serbest zaman. Akşam saatlerinde Amsterdam’dan Berlin’e hareket .

15. Gün

Sabah erken saatlerde Berlin’e varış. 2 saatlik Berlin Turundan sonra öğle saatlerinde Prag’a varış. Prag şehir turu. Gece Prag’da konaklama.

16. Gün

Prag’tan ayrılma, Viyana’ya varış Viyana gezisi. Viyana sarayları, Mozart Heykeli. Veba Anıtı, Viyana şçarşısı, müzeler gezilecek yerler arasında. Viyana’dan Bratislava’ya geçiş. Bratislava’da 2 saatlik serbest zaman. Budapeşte’ye geçiş. Budapeşte’de konaklama.

17. Gün

Öğlen Budapeşte’den Belgrad’a hareket. Sınır geçişinden sonra Gece Belgrad’a varış. Belgrad’da akşam yemeği ve dinlenmeden sonra. Gece saatlerinde Sofya’ya hareket.

18. Gün

Sabah saatlerinde Sofya’ya varış. Sofya gezisi. Ve Türkiye’ye hareket. Akşam saatlerinde Kapıkule sınır kapısından Türkiyeye giriş gece İstanbul. Gece yarısı Ankara…

 1. Hollanda
 2. Macaristan
 3. Sırbistan
 4. Bulgaristan
 5. Norveç
 6. İsveç
 7. Finlandiya
 8. Danimarka
 9. Slovakya
 10. Letonya
 11. Estonya
 12. Almanya
 13. Çek Cumhuriyeti
 14. Avusturya
 15. Litvanya
 1. BUDAPEŞTE
 2. VİYANA
 3. PRAG
 4. MARKEN – VOLENDAM
 5. RİGA
 6. OSLO
 7. STOCKHOLM
 8. HELSİNKİ
 9. GOTEBORG
 10. HAMBURG
 11. TALINN
 12. BERLİN
 13. VILNIUS
 14. BELGRAD
 15. SOFYA
 16. AMSTERDAM
 17. GIETHOORN
 18. BERGEN
 19. KOPENHAG
 20. BRATISLAVA
 21. VARŞOVA
 22. TURKU

Bu sayfa hazırlanmaktadır.

STOCKHOLM
BERGEN
PRAG
AMSTERDAM
BUDAPEŞTE
KOPENHAG
VARŞOVA
BELGRAD
TALINN

ULAŞIM: Kuzey Avrupa turunda rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA: Kuzey Avrupa turunda standartlarında kahvaltı dahil konaklama hizmeti.
Ekstra Konaklama yapılmayan günlerde sabahları kahvaltılar dahildir.

SİGORTA: TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

PANAROMİK REHBERLİK : Kuzey Avrupa turu öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık,
gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve Jovenbus dergisi.

ARAÇ İÇİ İKRAM: Araç içerisinde sıcak su, çay, kahve ve soğuk su ikramları.

BAGAJ HAKKI: Kuzey Avrupa turunda bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(60*45*25*)
ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.

YEME – İÇME: Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE ÖREN YERLERİ: Avrupa turunda müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır

VİZE: Avrupa turu için yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı
sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 150 Euro’dur.

• Sırt Çantası veya el çantası
• Bolca Tişört
• Şort
• Pantolon
• Hırka
• Etek
• Günlük ayakkabı
• Spor ayakkabı
• Terlik
• Sandalet
• Güneş gözlüğü
• Şapka
• Çorap
• İç çamaşırı
• Diş fırçası ve macunu
• Yağmurluk, Şemsiye
• Havlu, el havlusu
• Pike
• Yastık, yolcu yastığı
• Düzenli kullandığınız ilaçlar
• Hazır konserve yiyecekler
• Ton balığı
• Konserve zeytin ezmesi, fıstık ezmesi
• Konserve Mısır
• Etimek
• Ekmek (çabuk bayatlamayan)
• Nutella
• Bisküvi vb. yiyecekler
• Plastik tabak
• Çatal, bıçak, kaşık
• Kupa bardak
• Islak Mendil

*Konaklamalar dışında valizler açılmayacağı için 1-2 günlük kıyafetleriniz ve belirtilen materyallerden bir kısmını yanınızda taşıyabilmeniz için mutlaka sırt veya el çantası getirmenizi öneririz.
*Bir kısmı yolda geçecek kahvaltı ve diğer öğünler için belirtilmiş yiyeceklerinizi koymanız için koltuğunuzun altına bir çanta veya ufak bir koli hazırlayabilirsiniz.
*Marka, model veya boyutlar arzu edileceği gibi arttırılıp azaltılabilir.
*Otobüslerde şarj girişleri bulunmaktadır ancak kullanacağınız elektronik cihazlar için yedek pil, batarya veya powerbank vb. cihazları temin etmeniz faydalı olacaktır.
*Yol tutması, baş ağrısı vb. problemler için ilaç temini.

c. VİZE TAKİBİ VE SONUÇLANDIRILMASI İŞLEMLERİ: Söz konusu seyahat için gri, yeşil pasaportlar ile AB vatandaşları pasaportlarına vize uygulanmaz. Bu katılımcılar vize işlemlerinden muaftır. Ancak vize işlemlerinden muaf olmalarına rağmen Schengen Vizesine tabii ülkeler için sigorta yapılması zorunludur. 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası (vize hariç) 50€ dur. 24 Eylül 2014 tarihinden bu yana AB ülkeleri Schengen ülkeleri için parmak izi uygulaması başlatmıştır. Bu bağlamda, daha önceden parmak izi vermeyen katılımcılarımızın vize takipleri başlatıldığında parmak izi işlemleri için size randevu verilecektir. Bir kereye mahsus Ankara/İzmir/İstanbul’a bu işlemler için gelmeniz gerekmektedir.
d. ULAŞIM: Programdaki tüm destinasyonlara 2010 yılı ve üzeri uluslararası yeterlik belgelerine haiz araçlarla ulaşılacaktır. Uluslararası karayolları taşımacılık mevzuatı gereği otobüslerde çift şoför olup, muavin bulunmamaktadır. Otellerden şehir merkezlerine ya da müze/ören yeri gibi yerlere gidiş-dönüş ücretleri, şehir içi ulaşım ücretleri ve hizmetleri ve tren ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerimizde (sadece telefon şarjı için) 220V prizler ve/veya usb girişi mevcuttur. Kablosuz internet ve uydu tv sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanıma açıktır. Sıcak veya soğuk içecek ikramların servisi grup liderleri/yardımcıları tarafından yapılmaktadır. Sıcak su makinesi devamlı surette çalıştırılıp; dileyen konuklar sıcak içeceklerini kendileri yapabileceklerdir.
e. OTEL VE KONAKLAMA: Programda yer alan konaklamalar 2*3* veya 4* otellerde oda/kahvaltı konseptinde olacaktır. Otel konaklamaları dışındaki gecelemeler otobüste yapılacaktır. Konaklamalarda kullanılacak otellerde değişiklik hakkı acentemizde saklıdır. Otellerdeki minibar/pay tv vs. tüm harcamalar katılımcılara aittir. Birçok Avrupa şehrindeki konaklamalarda oteller, belediyelerin emri doğrultusunda konaklayan kişi başına şehir vergisi alır. Bu fiyatlar ortalama olarak 1-10€ arası değişkenlik gösterir. Bu vergiler, otellerde konaklama öncesi tahsil edilebilir. Bu ücretlerin organizatörler/koordinatörler ile bir ilgisi yoktur ve tur ücretine dahil değildir.
f. REHBERLİK HİZMETİ:Programda otobüsle yapılan panoramik şehir turları fiyata dahildir. Koordinatörler/rehberler şehrin tanıtımını yaptıktan sonra, toplu gezilebilecek birkaç yer belirleyip, ziyaret edildikten sonra serbest zaman verilir. Her türlü müze, ören yeri, anıt vb. tarihi ve turistik mekanların giriş ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerde araç koordinatörlerimiz ve tur rehberimiz bulunacaktır. Turlar esnasında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır. Ancak profesyonel rehberlik hizmeti her şehrin her turistik yerinde, seyahat konsepti gereği verilmemektedir.
Amacımız; katılımcılarımızın bireysel önceliklerine göre hareket etmelerini sağlamak ve onları kısıtlamamaktır.
g. Tur esnasında acente görevlileri tarafından foto-video vb. medya görselleri, her nev-i reklam, sosyal medya reklamı vs. çekme ve daha sonra bunları sosyal mecralarda paylaşma hakkına acente görevlileri sahiptir.
h. Tur esnasında otobüs içerisinde alkollü içecek/tütün ürünleri/kimyasal veya doğal uyuşturucu gibi keyif verici maddelerin kullanımı, kabuklu yiyecekler, ve koku yapabilecek yiyecek/içeceklerin taşınması/tüketilmesi yasaktır. Turun işleyişini bozan davranışlar sergileyenler ilk havalimanı ya da ulaşım imkanı bulunan yerde turdan atılırlar ve hiçbir iade talep edemezler.
i. Tur için her yolcunun 30x50x70cm ölçülerinden büyük olmamak kaydıyla yalnızca 1(bir) valiz ve 1(bir) el/kabin/sırt çantası getirme hakkı vardır. Koku yapmayacak/bozulmayacak yiyecekler için oturulacak olan koltuğun altına sığabilecek ölçüde küçük bir kutu yapılabilir. Belirtilenler dışında getirilen taşıma ürünleri kabul edilmeyecektir.
j. Bagajların içine eşya/para/mücevherat, delici/kesici/patlayıcı alet/silah ve evcil hayvan konulması yasaktır. Oluşabilecek kaybolma/çalınma gibi durumlardan organizatör/koordinatör/acente/taşıyıcı firma sorumlu değildir.
k. Tur esnasında sadece otellerde konaklama yapılacağı, toplu yemek yenileceği zaman veya acil durumlarda valizler indirilip bagajlar açılabilir, harici durumlarda otobüs bagajlarının açılması, valizlerden eşya alınması yasaktır. Gerekli ilaç ve şahsi malzemeler, katılımcıların yanlarında otobüs içerisinde el/kabin/sırt çantasında bulunmalıdır. Otobüsün buzdolapları şoför ve acente görevlileri dışında kullanılamaz, ancak insülin vb. önem arz eden ilaçlar konulabilir.
l. Tur başlangıcında/esnasında mücbir sebeplerden dolayı oluşabilecek gecikmelerden koordinatör/acente sorumlu tutulamaz.
m. Katılımcı herhangi bir nedenden ötürü tur esnasında turu terk etmesi halinde; bu durumu yazılı bir şekilde nedeniyle beraber sorumlu acenteciye/koordinatöre bildirmekle yükümlüdür.
n. Tur boyunca katılımcılar, organizatörler ve/veya koordinatörlerin vereceği bütün kararlara uyacaklarını, bu sözleşmede taahhüt ederler.
o. Tur esnasında kaçma girişiminde bulunan katılımcılar, tur boyunca harcanan bütün giderleri karşılamakla yükümlüdür.
p. Turlar esnasında buluşma noktalarına koordinatör tarafından verilen saatte gelmeyenler, turun zamanlamasını aksatmakta ve otobüs için ödenen şehir vergisi/otopark ücretlerinin ekstra ödenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle verilen saatten geç tura katılan katılımcılar; buluşma saatinin dolmasından itibaren her 5(beş) dakika için kişi başı 5€ ödemek zorundadır. Gecikme esnasında bu tutarlar koordinatöre nakden ödenir. Ödenen bu cezalar; tur bitiminden önce tüm katılımcılara yiyecek-içecek olarak geri dağıtılacaktır. Avrupa’da otel odalarında sigara ve diğer maddelerin kullanımı yasaktır. Cezaları 100€’dan başlamaktadır. Kullananlar cezayı peşinen ödemekle yükümlüdür.
q. Yurtdışına herhangi bir nedenle çıkışına izin verilmeyen yolcularımızın, vizesi olsa dahi Schengen alanına sokulmayan yolcularımızın geri-dönüş bedel ve hizmetlerinden acentemiz sorumlu değildir. Tur ücret iadesi de yapılmamaktadır.
r. Tur yeterli katılımcı sağlanamadığı takdirde 72 saat önce iptal edilebilir. Gezi iptal edildiği takdirde gezi ücreti 90 gün içerisinde iade edilecektir.
s. Gümrük mevzuatları sigara/alkol limitleri hakkında uyarı yapılacaktır. Ancak söz konusu limitler dışında yapılan alışverişlerden ve gümrüklerde ödenmesi gereken cezalardan acentemiz sorumlu değildir, şahıslar kendileri ödeme yapmalıdır.
t. Tur öncesinde yolcuların bilgilendirilmesi amacıyla Whatsapp ve/veya bir sosyal medya organından grup açılacaktır. Tur esnasında da buradan gerekli bilgilendirilmeler yapılacaktır. Bu nedenle telefonlarınızın kaybolma, acil durum vs. gibi hallerde haberleşme/bilgilendirme için yurtdışında açık olması önemle tavsiye edilir.
u. Tura katılamama durumunda katılımcı, tur hakkını başka bir kişiye devredebilir. Ancak tur tarihinden en az 1(bir) ay önce devir yapılmalı ve tarafımıza yazılı bilgi geçmeniz gerekmektedir.
v. Jovenbus, tüm faaliyetlerini TÜRSAB A Grubu 7140 belge numaralı Osiv Turizm kalitesiyle gerçekleştiren bir markadır.

Vize Talep Dilekçesi Örneği‘ni buradan indirip, düzenleyebilirsiniz.

Öğrenciler İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Ebeveynler tarafından imzalı Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Öğrenci Belgesi (Orjinal ve Yeni tarihli)
 • Muhaffakatname ; konsolosluk tek başına yada anne-baba herhangi birisi ile seyahat edecek 0-18 arası çocuklar için , anne ve babadan noter onaylı muhaffakatname istemektedir.
 • Ebeveynlerine ait iş evrakları (staj v.b.)
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Ev Hanımları İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Tüm masraflarının eşi tarafından karşılanacağı belirtilen Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Eşine Ait Evraklar

+İş veren

+Çalışan

+Esnaf Sanatkarlar ve Serbest Meslek

+Avukat – Doktor – Eczacı – Diş Hekimi

+Emekli

 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Emekliler İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Emeklilik Cüzdan fotokopisi yada kartının fotokopisi
 • Emeklilik maaşı aldığı bankadan kaşeli imzalı döküm bildirgesi
  • Sgk’dan barkodlu veya kaşeli imzalı emeklilik bildirgesi
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)
 • Av.-Ecz.-Dr.-Diş Hek.-Mim.-Müh. İçin;
 • • En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
  • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
  • Antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış , Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
  • İmza Beyannamesi( Şirket ise Sirküleri )
  • Faliyet Belgesi (Bağlı olduğu meslek odasından ve son 3 ay tarihli)
  + Avukatlar >>>> Barodan
  + Doktorlar >>>> Tabibler Odasından
  + Eczacılar >>>> Eczacılar Odasından
  + Diş Hekimleri >>>> Diş Hekimleri Odasından
  + Mimarlar ve Mühendisler >>>> Mimarlar ve Mühendisler Odasından
  • Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)
  • Ticaret sicil fotokopileri (Şirket İse)
  • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir./p>
  • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
  • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
  • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Esnaf ve Sanaatkarlar İçin;

 • En az 6 Ay geçerli Pasaport( Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış , Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Firma sahibinin imza beyannamesi
 • Faaliyet belgesi – (Bağlı bulunduğu meslek odasından-son 3 ay tarihli)
 • Vergi Levhası Fotokopisi (Son Dönem)
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi ( var ise )
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Devlet Memurları İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Bağlı olduğu makamdan izin belgesi
 • Resmi kurum görev kimlik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Çalışanlar İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış , Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orijinal olmalıdır.)
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Sgk işe giriş belgesi (firmadan ıslak  imzalı ve kaşeli)
 • Sgk dan onaylı işe giriş belgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu  (firmadan ıslak  imzalı ve kaşeli)
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)

Şirket Sahipleri İçin;

 • En az 6 ay geçerli Pasaport (Son 10 yıldan eski olmamalı ve eski pasaportlarınız)
 • Arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf
 • Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış , Yunanistan Büyükelçiliğine hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet belgesi ve Oda Sicil belgesi ( Son 3 aylık içerisinde orjinal olmalıdır.)
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümü (bankadan kaşeli-imzalı) veya Hesap cüzdanı (Güncel Tarihli-Hesap bakiyesi bulunan)ve Randevu gününden son 1 hafta içinde alınmış olması gerekir.
 • Bağkur dökümü veya e-devlet 4A hizmet dökümü barkodlu belge
 • Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus kayıt örneği Nüfus müdürlüğünden alınmış aslı ve yeni tarihli. ( Anne, baba, eş, kardeş ve çocukları gösteren)
 • Kimlik fotokopisi (Adres, Telefon Numarası, E-posta Adresi)
 • Bağkur dökümü barkodlu veya kaşe imzalı
 • Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?
 • 35mm*45mm ebatında, aşağıda belirtildiği üzere beyaz fon üzerine, oynama yapılmadan çekilmelidir.
 • Öğrenci Belgesini e-devlet üzerinden alırsak, geçerli olur mu?
 • Yakın tarihli ise evet, olur.

Bu sayfa hazırlanmaktadır.

Lütfen bütün alanları doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olunuz. Teşekkürler.

Hemen Başvur