Büyük Avrupa Turu

Merhaba;

Bu sayfadaki içerikler kategorilere ayrılmıştır. Şuanda “Başvuru İşlemleri” ile ilgili içerikleri görüntülüyorsunuz. Diğer kategori içeriklerini (Tur Programları, Ödeme İşlemleri vb.) incelemek için yanda veya altta bulunan menüyü kullanabilirsiniz.

 • Program toplam 17 gün sürmektedir.
  Toplam olarak 13 ülke 18 şehir gezilecektir.
 • Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir
 • Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.
 • Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.
 • Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır.

Gidilecek Ülke ve Şehirler 
Sofya
Belgrad
Budapeşte
Bratislava
Viyana
Prag
Berlin
Amsterdam
Paris
Barcelona
Cannes
Roma
Vatikan
Venedik
Üsküp
Ohri
Selanik
Kavala 

Tur Fiyatı 850 €
Tur Kalkış Noktaları Ankara ve İstanbul
Tur Süresi 17 Gün
1. Tur Kalkış Zamanı 04.07.2019 - Saat: 12:00
1. Tur Dönüş Zamanı 20.07.2019 - Saat: 22:00
2. Tur Kalkış Zamanı 01.08.2019 - Saat: 12:00
2. Tur Dönüş Zamanı 17.08.2019 - Saat: 22:00

 

Gidilecek Ülke Sayısı 13
Gidilecek Şehir Sayısı 18

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

1. Durak Sofya, Bulgaristan

08:00
İstanbuldan   saat 10 gibi Alibeyköy cep otogarında hareket edildikten  sonra  1. Durağımız Bulgaristanın  en sessiz şehri olan sofya şehrine doğru yola çıkıyoruz.
Sabah ortalama 07:00 saatlerinde gözümüzü komşu ülkemiz olan  sofya da açıyoruz.
Sofya ilk çıkış durağımız olmakla beraber ilk dinlenme noktamızdır.
Sofya Osmanlıdan kalan birçok eseri içinde barındıran   pazarlarında birçok antika eşyayı  kitapları çok uyguna bulabileceğiniz ve en önemlisi ise  dünyanın en büyük ortadosx kiliselerinden bir tanesi  olan Alexsander Nevsky Katedrali  önünde bekleyen otobüsümüz  görülmesi gereken yerleri kısaca  yürüme mesafesinde  gezmenize olanak sağlayacaktır.
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 4 saat
12:00

2.Durak: Belgrad, Sırbistan

17:00
Ortalama 5 saat süren yolculuktan sonra  aynı gün iki ülkeyi görme şanslarından birini yaşıyoruz.
Molalar ve Kordinatörlerimizin eğlenceleri eşliğinde sınır kapılarını geçerek belgrada doğru yola çıkıyoruz.
Belgrad şehir turunda gezilecek yerler arasında Aziz Sava KatedraliKale MeydanDamat Ali Paşa TürbesiBayraklı CamiiKnez Mihailova Caddesi var. Serbest zaman sonrası buluşma noktasında toparlandıktan sonra yeni  ülkemize doğru yola çıkıyoruz.
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 8 saat
01:00

3.Durak: Budapeşte, Macaristan

08:00
Sabah kahvaltısının ardından Otobüsümüz avrupa standartlarında yolculuk kurallarına göre 24 saat  dinlenmeye  bırakılıp grup olarak kısa bir şehir turundan sonra  otelimize doğru yola çıkıyoruz  1 saat dinlenip otelimizden Budapeşte şehir turuna başlama. Tuna nehri ile ikiye bölünen ve birbirinden farklı köprülerle birbirine bağlanmış olan başkentin “Buda” daha çok tarihi kısmı barındırırken “Peşte” ise modern kısmıdır. Grup olarak gezilecek yerler arasında Kahramanlar MeydanıGallert TepesiElizabeth Köprüsü ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Dileyen katılımcılarımızla, Budapeşte’yi baştan sona Türkçe  rehberli tekne turu ile geziyoruz.
Geceleme otelde
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 24  saat
08:00

4.Durak: Bratislava, Slovakya

10:00
Sabah budapeşte otelimizden çıktıktan sonra  ortalama 3 saat süren  bratislavaya dopru yola çıkıyoruz.
Slovakya’nın yarım milyona yakın nüfusuyla en çok turist çeken bölgesi aynı zamanda Bratislava. Arnavut kaldırımlı sokaklarına yayılmış kafeleri, küçük ara sokaklarıyla ve Cumil Schöner Naci ve Napolyon gibi heykelleriyle popüler olan, sevimli bir şehir burası. İndikten sonra dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde şehrin işlek caddelerinden ve meydanlarndan geçip Bratislava Kalesi’ne çıkabilir ve Tuna Nehri ile süslenen bu güzel kenti bir de tepeden ve ışıklı haliyle görebilirsiniz. Ardından Bratislava şehrinin hareketli sokaklarında yürüyüş yapabilir, şehir merkezinde sizi karşılayacak ilginç heykellerle fotoğraf çektirebilir ya da bir restoranta oturup Slovak yemeklerinin ve içeceklerinin tadına bakabilirsiniz. Geceleri daha da hareketli olan bu şehirde heyecan dolu saatler geçirmek için oldukça özel bir şehir Bratislava.
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 4 saat

14:00

5.Durak: Viyana, Avusturya

15:00
Bratislavadan 1 saat uzaklıktaki Viyana ya varıyoruz.
Tur rehberiniz eşliğinde Viyana hakkında detaylı anlatım sonrasında  şehir turunda görülecek yerler arasında Viyana Eski Şehir Merkezi, Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır. Sonrasında şehri bireysel keşfetmek ve Avusturya lezzetlerinin tadına bakmak için  bol bol serbest zaman verilecektir.
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 9 saat
23:59

6.Durak: Prag, Çekya

08:00

ÇEK CUMHURİYETİ (Prag’da otobüsümüz haftalık yasal dinlenme süresi 24 Saatini tamamlayacak) Şehir merkezindeki Hotelimizden Vtava nehri boyunca gezerek 20 dakikalık yürüyüşten sonra Charles Köprüsüne varış. Charles Köprüsü ve Old Town gezisi. Kafka Müzesi ve Kafka anıtı, Dans eden evler, Tarihi binalarla süslü caddeler gezilecek yerler arasında. Vitava Nehri etrafında park ve bahçelerde zaman geçirme şansı, serbest zaman.
Geceleme otelde
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 24  saat
08:00

7.Durak: Berlin, Almanya

13:00
Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından tarihi dokusu ile Avrupa’nın bohem şehri ve aynı zamanda Almanya’nın başkenti Berlin’e varıyoruz. Araçlarımız bizi Berlin’in en merkezi yeri olan ALEXANDR PLATZ Meydanı önünde bırakıyor. Bu büyük meydan ve çevresi, bizlere büyük bir alışveriş fırsatı sunuyor, teknolojiden giyime birçok ihtiyaç ve turistik alışverişi burada gerçekleştirme imkânımız oluyor. Buradan yürüyerek Berlin Katedrali’ne, onu da geçerek Brandenburg Kapısı’na çıkabilirsiniz. Ayrıca kapının yakınında 2700 kolonun farklı boyutlarda sıralanmasıyla oluşan Yahudi Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Günün geri kalanında şehrin en önemli binası olan Parlemento Binası, Berlin Duvarı ve duvarın 1.3 km’lik uzun bir parçası olan ve dünyanın farklı yerlerinden ressamların yaptığı resimlerin yer aldığı Doğu Yakası Galerisi ve tarihte Doğu-Batı geçiş noktası olarak kullanılan bir geçiş kapısı olan Checkpoint Charlie görülmesi gereken yerler olarak sizleri bekliyor.
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 11 saat
23:59

8.Durak: Amsterdam, Hollanda

08:00
Sabah kahvaltısının ardından şehir turu. Amsterdam şehir turunda gezilecek yerler arasında Müzeler MeydanıDam MeydanıAmsterdam KanallarıÇiçek PazarıAmsterdam CentralBit Pazarı grup ile gezilecektir. Sonrasında serbest zamanda rehberlerimizin yönlendirmesiyle isteyen konuklarımız için Redlight District, dileyenler için Madame Tussauds Balmumu MüzesiVan Gogh Müzesi ya da Rijksmuseum ziyaret gerçekleştirilebilir. Serbest zaman sonrası parise doğru yolculuğa başlıyoruz.
Geceleme otobüste
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 13 saat
23:59

9.Durak: Paris, Fransa

08:00
Birçok kişinin hayalini kurduğu yere varmış bulunmaktayız. Otobüsümüz sabah eifel kulesinin altına  parkedip  başınızı kaldırıp  resimleri ile  bşirçok duvarı süsleyen o yegane  şah eserin tam yanında olmanın  mutluluğunu çıkartacaksınız.
Otobüsümüz avrupa standartlarında yolculuk kurallarına göre 24 saat  dinlenmeye  bırakılıp
Eyfel Kulesi’nin civarında küçük bir gezintiye çıktıktan sonra, dileyenler için koordinatörlerimiz hemen bir güzergah belirliyor. Yaklaşık 2 km uzunluğunda Paris’in dünyaca ünlü caddesi Şanzelize; caddenin bir ucunda Napolyon’dan kalma ve Fransızların ulusal sembolü olan Zafer Takı; bir diğer ucunda ise ülkenin ikinci en büyük meydanı olan Concorde Meydanı; meydandan yürüme mesafesinde bulunan ve dünyanın en büyük müzelerinden biri, Da Vinci’nin Mona Lisa’sına ev sahipliği yapan Louvre müzesi; daha sonra Paris’in tarihiyle özdeşleşmiş, Gotik mimarinin en önemli yapılarından Notre Dame Katedrali; yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz, şehrin en ünlü parklarından Lüksemburg Bahçesi; Avrupa’nın en büyük sarayı Versay; müze severlerin uğrak adreslerinden Orsay ve Picasso müzeleri…

Rotamızı tamamladıktan sonra otelimize konaklamaya geçiyoruz. Akşam olduğunda ise Eyfel’in ışıklandırması ile birlikte Paris sokakları yine canlanıyor ve biz de tam bu canlılığın ortasında yer alıyoruz. Dileyenler ışıklandırılan Eyfel Kulesi’ne çıkıp Paris’in gece güzelliğini izleyebilir, dileyenler ise kulenin dibinde bulunan yeşil alana oturup sohbet ederek ve Eyfel’i izleyerek tadını çıkarabilirler.  Paris bununla da bitmiyor tabii ki. Bir önceki gün başlayan Paris gezimizin en güzel ve olmazsa olmaz kısımlarından biri de, şehrin en yüksek noktası olan Ressamlar Tepesine varıp, SacreCore’da Paris’i izlemek. . Dileyenler Disneyland a gidebilirler tabi ki
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 40 saat.
Geceleme otelde

22:00

10.Durak: Barselona, İspanya

08:00
İSPANYA Sabah erken saatlerde Barcelona’ya varış. otelimize yerleşme (Otobüsün haftalık yasal dinlenme süresi 24 saat) Barcelona Panaromic gezisi ve serbest zaman. 14:00 Otele yerleşme ve serbest zaman. Barcelona’daki otelimizde konaklama. Dileyenler için Camp Nou Stadı, Park Guell, Sagra da Familia Kilisesi, Barceloneta Plajı, La Rambla Caddesi Barlar Sokağı gezilecek yerler arasında.İsteyen plaja gidip yüzebilir
Geceleme Otel
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 24 saat
08:00

11.Durak: Cannes, Fransa

14:00
sabah barcelonadan otelimizden çıktıktan sonra  eskilerden küçük bir balıkçı kasabası olan   daha sonra turist  akınına uğrayan   ferahlatan  havası ile   bu irin kasabayı gezintiye çıkıyoruz.
Cannes film festivalinin gerçekleştiği bu şehirde  belirli zamanlarda ünlü akımına uğramaktadır.
Geceleme otobüste
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 8 saat
22:00

12.Durak: Roma, İtalya

08:00
Sabah şehre girdikten sonra Kahvaltının ardından Roma şehir turu. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Colosseum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro) görülecek yerler arasındadır. Dileyen Profesyonel tur rehberiniz ile bu gezileri tamamladıktan sonra Roma’dan ayrılış saatine kadar serbest zaman.
Konaklam Otelimizde
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 24 saat
07:00

13.Durak: Vatikan , İtalya

Belki de dünyanın en küçük şehirlerinden biri olan Vatikan gezisi. St. Peter Bazilikası – Müzesi ziyareti. 11:00 – 14:00 arası Roma Turu; Palatino Tepesi, Collesium, Vittorio Emanuele II Abidesi, Aşıklar Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Novona Meydanı ve serbest zamanınızda bolca gezebilir yada profesyönel rehber desteği alarak programınıza  devam edebilirsiniz
gezme süresi roma gezme süresi olan 24 saat içindedir.

14.Durak: Venedik, İtalya

14:00
Sabah Roma otelimizden yola çıktıktan sonra aşk şehri venediğe geliyoruz.
Sabah vereceğimiz molanın ardından kanallar şehri Venedikteyiz. Bu şehir dünyanın en romantik şehirlerinden biri sayılsa da her türden ziyaretçiyi etkilemeyi başarıyor. Araç trafiğine kapalı sokakları, kanalları ve tarihi atmosferiyle bu şehirde gondol turu yapmak ayrı bir keyif veriyor insana. Venedik’i baştan başa gezdikten sonra tekrar otobüsümüze geçir bir sonraki durağımıza doğru yola çıkıyoruz.
Geceleme Otobüste
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 10 saat
23:00

15.Durak: Üsküp, Makedonya

12:00
biraz uzun br yolculuk için otobüsümüze geçip hazırlıklarımızı yaptıktan sonra üsküpe doğru yola çıkıyoruz.
Sınır geçişinden sonra akşamüstü Üsküp’e varış. Üsküp şehir gezisi, Türk mahallesi, heykelleri ile ünlü Üsküp Meydanı gezisi ve ışıl ışıl Üsküp’ün gece görünüşü  isteğe göre gece eğlencesi – serbest zaman.
Geceleme Otobüste
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 14  saat
23:59

16.Durak: Ohri, Makedonya

08:00
Sabah Ohri gölü kenarındaki otelime yerleşmeden önce  ufak bir şehir hakkında detaylı anlatım  sonrasında serbest zaman.
Konaklama Otelde
şehirde toplam geçirilmesi düşünülen süre 24  saat
08:00

17.Durak: Selanik, Yunanistan

12:00
Atatürk’ün Selanik’teki evi ve aynı zamanda Türkiye başkonsolosluğu önünde araçlarımız bizi bırakıyor ve Ata’yı ziyaretle Selanik ve Avrupa turumuz devam ediyor.
14:00

18.Durak: Kavala, Yunanistan

16:00
Kurabiyesi ile meşhur şehrimize  geldikten sonra rehberimiz kısa bir anlatım ile şehir hakkında bilgi verdikten sonra  serbst zaman olarak  isteyen  alışveriş yapabilir isteyen  şehri gezebilir.
23:59
İstanbul 06:00
Ankara 12:00

macaristan

MACARİSTAN

SK_Bratislava,-Slovakia

SLOVAKYA

avusturya

AVUSTURYA

cekya

ÇEKYA CUMHURİYETİ

almanya

ALMANYA

hollanda-mat-slayt

HOLLANDA

fransa

FRANSA

italya

İTALYA

makedonya

MAKEDONYA

greece-1766013_960_720

YUNANİSTAN

sirbistan-mat-slayt

SIRBİSTAN

bulgaristan-mat-slayt

BULGARİSTAN

barselona

İSPANYA

budapeste

BUDAPEŞTE

Tagestour_Bratislava_mit_Bus-Bus_-_Hauptplatz_von_Bratislava__c__Vienna_Sightseeing_Tours_-_Bernhard_Luck

BRATİSLAVA

viyana

VİYANA

prag

PRAG

BERLIN

BERLİN

amsterdam-at-night-1533034243

AMSTERDAM

paris

PARİS

KAVALA

KAVALA

CANNNN

CANNES

VATİKAN

VATİKAN

barselona

BARCELONA

roma

ROMA

uskup

ÜSKÜP

SELANİK

SELANİK

OHRİ

OHRİ

belgrad

BELGRAD

bulgaristan-sofya-30-661c0ea9c358c49a06e9

SOFYA

Dünyanın-en-güzel-caddesi-Venedik-Grand-Canal

VENEDİK

buda

BUDAPEŞTE

prag

PRAG

barselona

BARCELONA

paris

PARİS

OHRİ

OHRİ

roma-tatilyum-2004217064

ROMA

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

ULAŞIM:

Büyük Avrupa turunda rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA:

Büyük Avrupa turunda standartlarında kahvaltı dahil konaklama hizmeti.
Ekstra Konaklama yapılmayan günlerde sabahları kahvaltılar dahil değildir.

PANORAMİK REHBERLİK :

Büyük Avrupa turu öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık,
gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve Jovenbus dergisi.

ARAÇ İÇİ İKRAM:

Araç içerisinde sıcak su, çay, kahve ve soğuk su ikramları.

BAGAJ HAKKI:

Büyük Avrupa turunda bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(60*45*25*)
ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

YEME – İÇME

Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE TÖREN YERLERİ

Avrupa turunda müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır.

VİZE

Avrupa turu için yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 150 Euro’dur.

Sırt Çantası veya el çantası Bolca Tişört
Şort Pantolon
Hırka Etek
Günlük ayakkabı Spor ayakkabı
Terlik Sandalet
Güneş gözlüğü Şapka
Çorap İç çamaşırı
Diş fırçası ve macunu Yağmurluk, Şemsiye
Havlu, el havlusu Pike
Yastık, yolcu yastığı Düzenli kullandığınız ilaçlar
Hazır konserve yiyecekler Ton balığı
Konserve zeytin ezmesi, fıstık ezmesi Konserve Mısır
Etimek Ekmek (çabuk bayatlamayan)
Nutella Bisküvi vb. yiyecekler
Plastik tabak Çatal, bıçak, kaşık
Kupa bardak Islak Mendil

*Konaklamalar dışında valizler açılmayacağı için 1-2 günlük kıyafetleriniz ve belirtilen materyallerden bir kısmını yanınızda taşıyabilmeniz için mutlaka sırt veya el çantası getirmenizi öneririz.
*Bir kısmı yolda geçecek kahvaltı ve diğer öğünler için belirtilmiş yiyeceklerinizi koymanız için koltuğunuzun altına bir çanta veya ufak bir koli hazırlayabilirsiniz.
*Marka, model veya boyutlar arzu edileceği gibi arttırılıp azaltılabilir.
*Otobüslerde şarj girişleri bulunmaktadır ancak kullanacağınız elektronik cihazlar için yedek pil, batarya veya powerbank vb. cihazları temin etmeniz faydalı olacaktır.
*Yol tutması, baş ağrısı vb. problemler için ilaç temini.

JOVENBUS KATILIM KOŞULLARI 

TARAFLAR VE KONUSU
A.      Bir tarafta: Joven Turizm Seyahat Acentaları Vize Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
B.      Adres:  Kazım Özlap Mahallesi Kuleli Caddesi  NO 89/6 G.O.P    Çankaya/Ankara
C.      Telefon:0312 980 0444-0530 172 8669
D.     Diğer tarafta: İSİM SOYİSİM:
E.      TC NUMARASI:
F.       ADRES:
G.     TELEFON NO :

 

 

 1. SÖZLEŞME BEDELİ: İş bu sözleşme tur bedeli  ….€ ve vize ve sigorta bedeli  ….€  için  hazırlanmıştır.
  ÖDEME: Katılımcı ../../2019 Tarihinde …..€ Türk lirası karşılığı ödeme yapmıştır.Toplam …€ ödeme yapacağını kabul etmiştir. Vize ücretini  vize randevusuna gelirken getirilecektir.
 2. PROGRAM TARİHİ : ../0../2019 ile ../../2019 tarihleri arasında 13 Avrupa ülkesini (ÜLKELERİN ADLARI) kapsayan x gece otelde, kalan geceler otobüste konaklamalı turizm hizmetinin usul ve esaslarını dikkate alınarak düzenlenmiştir
 3. VİZE TAKİBİ VE SONUÇLANDIRILMASI İŞLEMLERİ: Söz konusu seyahat için gri, yeşil pasaportlar ile AB vatandaşları pasaportlarına vize uygulanmaz. Bu katılımcılar vize işlemlerinden muaftır. Ancak vize işlemlerinden muaf olmalarına rağmen Schengen Vizesine tabii ülkeler için sigorta yapılması zorunludur. 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası (vize hariç) 50€ dur. 24 Eylül 2014 tarihinden bu yana AB ülkeleri Schengen ülkeleri için parmak izi uygulaması başlatmıştır. Bu bağlamda, daha önceden parmak izi vermeyen katılımcılarımızın vize takipleri başlatıldığında parmak izi işlemleri için size randevu verilecektir. Bir kereye mahsus Ankara/İzmir/İstanbul’a bu işlemler için gelmeniz gerekmektedir.

 

 1. ULAŞIM: Programdaki tüm destinasyonlara 2010 yılı ve üzeri uluslararası yeterlik belgelerine haiz araçlarla ulaşılacaktır. Uluslararası karayolları taşımacılık mevzuatı gereği otobüslerde çift şoför olup, muavin bulunmamaktadır. Otellerden şehir merkezlerine ya da müze/ören yeri gibi yerlere gidiş-dönüş ücretleri, şehir içi ulaşım ücretleri ve hizmetleri ve tren ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerimizde (sadece telefon şarjı için) 220V prizler ve/veya usb girişi mevcuttur. Kablosuz internet ve uydu tv sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanıma açıktır. Sıcak veya soğuk içecek ikramların servisi grup liderleri/yardımcıları tarafından yapılmaktadır. Sıcak su makinesi devamlı surette çalıştırılıp; dileyen konuklar sıcak içeceklerini kendileri yapabileceklerdir.

 

 1. OTEL VE KONAKLAMA: Programda yer alan konaklamalar 2*3* veya 4* otellerde oda/kahvaltı konseptinde olacaktır. Otel konaklamaları dışındaki gecelemeler otobüste yapılacaktır. Konaklamalarda kullanılacak otellerde değişiklik hakkı acentemizde saklıdır. Otellerdeki minibar/pay tv vs. tüm harcamalar katılımcılara aittir. Birçok Avrupa şehrindeki konaklamalarda oteller, belediyelerin emri doğrultusunda konaklayan kişi başına şehir vergisi alır. Bu fiyatlar ortalama olarak 1-10€ arası değişkenlik gösterir. Bu vergiler, otellerde konaklama öncesi tahsil edilebilir. Bu ücretlerin organizatörler/koordinatörler ile bir ilgisi yoktur ve tur ücretine dahil değildir.
 2. REHBERLİK HİZMETİ:Programda otobüsle yapılan panoramik şehir turları fiyata dahildir. Koordinatörler/rehberler şehrin tanıtımını yaptıktan sonra, toplu gezilebilecek birkaç yer belirleyip, ziyaret edildikten sonra serbest zaman verilir. Her türlü müze, ören yeri, anıt vb. tarihi ve turistik mekanların giriş ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerde araç koordinatörlerimiz ve tur rehberimiz bulunacaktır. Turlar esnasında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır. Ancak profesyonel rehberlik hizmeti her şehrin her turistik yerinde, seyahat konsepti gereği verilmemektedir.

Amacımız; katılımcılarımızın bireysel önceliklerine göre hareket etmelerini sağlamak ve onları kısıtlamamaktır.
Özel rehber isteyen katılımcıların şehrin yada ülkenin  zamana bağlı olarak  ziyaretlerini profesyönelce  gerçekleştirip özel rehber isteyen misafirimizin bulunduğu ülke yada şehri  günlük 5 euro ücret ödemesi ile gerçekleşecektir. Özel rehberlik hizmeti zorunlu değildir. İsteğe bağlı olarak yapılacaktır.

 

 1. Tur esnasında acente görevlileri tarafından foto-video vb. medya görselleri, her nev-i reklam, sosyal medya reklamı vs. çekme ve daha sonra bunları sosyal mecralarda paylaşma hakkına acente görevlileri sahiptir.
 2. Tur esnasında otobüs içerisinde alkollü içecek/tütün ürünleri/kimyasal veya doğal uyuşturucu gibi keyif verici maddelerin kullanımı, kabuklu yiyecekler, ve koku yapabilecek yiyecek/içeceklerin taşınması/tüketilmesi yasaktır. Turun işleyişini bozan davranışlar sergileyenler ilk havalimanı ya da ulaşım imkanı bulunan yerde turdan atılırlar ve hiçbir iade talep edemezler. Ülkeye dönüş ücetleri ve döşüşte oluşabilecek masraflar tamamen katılımcıya ait olup tur kordinatörleri /organizatörü/ve Turizm şirketinden herhangi bir hak idda edilemez.
 3. Tur için her yolcunun 30x50x70cm ölçülerinden büyük olmamak kaydıyla yalnızca 1(bir) valiz ve 1(bir) el/kabin/sırt çantası getirme hakkı vardır. Koku yapmayacak/bozulmayacak yiyecekler için oturulacak olan koltuğun altına sığabilecek ölçüde küçük bir kutu yapılabilir. Belirtilenler dışında getirilen taşıma ürünleri kabul edilmeyecektir.

 

 1. Bagajların içine eşya/para/mücevherat, delici/kesici/patlayıcı alet/silah ve evcil hayvan konulması yasaktır. Oluşabilecek kaybolma/çalınma gibi durumlardan organizatör/koordinatör/acente/taşıyıcı firma sorumlu değildir.

 

 

 1. Tur esnasında sadece otellerde konaklama yapılacağı, toplu yemek yenileceği zaman veya acil durumlarda valizler indirilip bagajlar açılabilir, harici durumlarda otobüs bagajlarının açılması, valizlerden eşya alınması yasaktır. Gerekli ilaç ve şahsi malzemeler, katılımcıların yanlarında otobüs içerisinde el/kabin/sırt çantasında bulunmalıdır. Otobüsün buzdolapları şoför ve acente görevlileri dışında kullanılamaz, ancak insülin vb. önem arz eden ilaçlar konulabilir.

 

 1. Tur başlangıcında/esnasında mücbir sebeplerden dolayı oluşabilecek gecikmelerden koordinatör/acente sorumlu tutulamaz.
 2. Katılımcı herhangi bir nedenden ötürü tur esnasında turu terk etmesi halinde; bu durumu yazılı bir şekilde nedeniyle beraber sorumlu acenteciye/koordinatöre bildirmekle yükümlüdür.
 3. Tur boyunca katılımcılar, organizatörler ve/veya koordinatörlerin vereceği bütün kararlara uyacaklarını, bu sözleşmede taahhüt ederler.
 4. Tur esnasında kaçma girişiminde bulunan katılımcılar, tur boyunca harcanan bütün giderleri karşılamakla yükümlüdür. Bu yapılan harcamalar fatura belgeleri ile şirket avukatları tarafından işleme alınacaktır.

 

 1. Program hakkında yapılan bütün telefon/mail/mesaj görüşmeleri kayıt altına altına alınmaktadır

 

 1. Turlar esnasında buluşma noktalarına koordinatör tarafından verilen saatte gelmeyenler, turun zamanlamasını aksatmakta ve otobüs için ödenen şehir vergisi/otopark ücretlerinin ekstra ödenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle verilen saatten geç tura katılan katılımcılar; buluşma saatinin dolmasından itibaren her 5(beş) dakika için kişi başı 10€ ödemek zorundadır. Gecikme esnasında bu tutarlar koordinatöre nakden ödenir. Ödenen bu cezalar; tur bitiminden önce tüm katılımcılara yiyecek-içecek olarak geri dağıtılacaktır. Avrupa’da otel odalarında sigara ve diğer maddelerin kullanımı yasaktır. Cezaları 100€’dan başlamaktadır. Kullananlar cezayı peşinen ödemekle yükümlüdür.

 

 1. Yurtdışına herhangi bir nedenle çıkışına izin verilmeyen yolcularımızın, vizesi olsa dahi Schengen alanına sokulmayan yolcularımızın geri-dönüş bedel ve hizmetlerinden acentemiz sorumlu değildir. Tur ücret iadesi de yapılmamaktadır.

 

 1. Tur yeterli katılımcı sağlanamadığı takdirde 72 saat önce iptal edilebilir. Gezi iptal edildiği takdirde gezi ücreti 90 gün içerisinde iade edilecektir. İade ücretleri katılımcının  yatırdığı Türk lirası cinsinden iade edilir.
  Katılımcı farklılık gösteren kur değişikliğini tur iadesinde talep edemez. Örneğin  euro kur 5 tl üzerinden ödemelerinizi yaptığınız taktirde  iade zamanında euro  3 tl ye dahi düşse  5 tl  baz alınarak iadesi gerçekleşecektir.
 2. Gümrük mevzuatları sigara/alkol limitleri hakkında uyarı yapılacaktır. Ancak söz konusu limitler dışında yapılan alışverişlerden ve gümrüklerde ödenmesi gereken cezalardan acentemiz sorumlu değildir, şahıslar kendileri ödeme yapmalıdır.

 

 

 1. Tur öncesinde yolcuların bilgilendirilmesi amacıyla Whatsapp ve/veya bir sosyal medya organından grup açılacaktır. Tur esnasında da buradan gerekli bilgilendirilmeler yapılacaktır. Bu nedenle telefonlarınızın kaybolma, acil durum vs. gibi hallerde haberleşme/bilgilendirme için yurtdışında açık olması önemle tavsiye edilir.
 2. Tura katılamama durumunda katılımcı, tur hakkını başka bir kişiye devredebilir. Ancak tur tarihinden en az 1(bir) ay önce devir yapılmalı ve tarafımıza yazılı bilgi geçmeniz gerekmektedir.
 3. Koordinatörler tur içerisinde değişiklik yapma hakkına sahiptirler.
  Belirtilen ülke ve şehir  gezileri gerçekleşip kalan fazla zamanı  program içinde olmayan  başka  ülke ve şehri gezerek değerlendireceklerdir.
  Program  değişikliğinden kesinlikle ek ücret talebi bulunulmayacaktır.
  Ülke ve şehir  vergiler 1 ila 10 euro  arasında değişkenlik göstermektedirler. Ekstra olacak programlarda sadece ülke şehir  vergisi verilmesi zorunludur.

 

 1. Jovenbus, 2019 faaliyetlerini TÜRSAB A Grubu Türsab A-10377 belge numaralı  Turizm kalitesiyle gerçekleştiren bir markadır

 

 1. İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

1.Derece akraba ölüm yaralanma bu tarz üzücü olayı belgelemeniz durumunda ücretin  tamamı iade edilir.
Tura katılacak kişinin tura gelemeyecek bir sağlık sorunu ile karşılaşması durumunda tam teşekkürlü  hastahane raporu  ile Tura katılamaz  belgesini ulaştırdıkları taktirde kapora dahil diğer ödemelerini geri iadesi gerçekleşecektir.

Katılımcı Kapora ödemesi yaptıktan sonra  keyfi  yada başka bir sebeple  turu iptal ettiği taktirde kapora ücreti iadesi kesinti sağlanarak kalan ödemenin iadesi gerçekleşecektir

 

Katılımcı  yapılan vize başvurusu sonucunda 1. Madde  11. Maddeye kadar olan vize red nedenlerinden  kesinlikle jovenbus sorumlu tutmayacağını bu sözleşme  onayında kabul etmiş sayılır
Vize sonucunu elçilik  tarafından verildiğini ve bu sonucu katılımcının verdiği vize başvuru evraklarını inceleyerek sonuca ulaştırmaktadırlar.

 

Vize red  alan kişilerin kapora haricinde  diğer geriye kalan ücretleri 90 gün içinde iadesi gerçekleşecektir.
Kapora  harici yada dahili   geri iade yapılacak kişi ücreti yatırdığı kur üzerinden  geri iadesi   yapılacaktır.

 

 1. Ödenecek olan tur ücretine dahil olan/olmayan unsurlar aşağıda belirtilmiştir.

 

 

 

Tur ücretine dahil olanlar

 1. Otobüs ile gidiş-dönüş
 2. X gece otellerde konaklama(kahvaltı)
 3. Araç içi soğuk/sıcak içecek ikramları
 4. Tur içinde fotoğraf ve video çekimleri
 5. Araç içi bilgilendirme
 6. Koltuk sigortası (Yolculuk boyunca emniyet kemeri bağlı olmak zorundadır.)
 7. Yeşil sigorta (Otobüsün yurtdışında geçirdiği süre boyunca masraflarını karşılayan sigorta.
 8. Jovenbus refakat hizmeti

10.Jovenbag paketi

Tur ücretine dahil olmayanlar

 1. Öglen ve akşam yemekleri
 2. Müze/ören yerleri girişleri
 3. Kaybolma durumunda geriye dönüş ücreti yada bir sonraki durağa varış ücreti
 4. Tura katılacağı noktaya ulaşım ücretleri
 5. Yurt dışı çıkış harcı
 6. Rehberlik gizmeti
 7. Şehir içi ulaşım biletleri ücretleri

10.Vize/30000€ teminatlı seyahat sigortası bedeli .

Yaşanılan uyuşmazlıklar  ve anlaşmamazlıklar  Ankara mahkemeleri  ve Ankara Tüketici Hakları Hakem Heyeti yetkilidir.

Sözleşme 2 (iki) nüsha çıktı alınıp imzaladıktan sonra  biri katılımcıda diğer ise tur yetkilisine teslim edilecektir.

 

 

 

KATILIMCININ                                                                                                            KOORDİNATÖRÜN

ADI-SOYADI                                                                                                                 ADI-SOYADI
TELEFON NO                                                                                                               TELEFON NO
ADRES                                                                                                                          ADRES

İMZA                                                                                                                            İMZA

Vize Talep Dilekçesi Örneği‘ni buradan indirip, düzenleyebilirsiniz

Şirket Sahipleri (Şahıs Şirketleri)

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Şirket Ortakları (Limited Şirketleri)

(Çok Ortaklı)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kağıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kağıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli. Başvuru sahibi şirkette imza yetkilisi değilse.)
 • İmza sirküleri,
 • Son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Ortakları gösterir sicil gazetesi (Başvuru sahibinin ismi mutlaka geçmeli.)
 • Almanya Başvuruları için Bağ-Kur dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Özel Şirket Çalışanları

(Özel Hastanede Çalışan Doktor, Hukuk bürosunda veya Şirkete Çalışan Avukat, Özel Okulda Öğretmen, Bankacılar için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Antetli kağıda imza yetkilisi (İmza sirkülerinde imzası geçen) tarafından imzalı, kaşeli düzenlenme tarihi olan çalışanın görevi, işe başlama tarihi, maaşı ve izin tarihleri yazılı dilekçe,
 • Şirketin imza sirküleri,
 • Son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi (Hukuk bürosunda çalışan avukatlar için yanında çalıştığı kişinin baro kaydı.)
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Ortakları gösterir sicil gazetesi,
 • SGK işe giriş bildirgesi (Bankacılar için kendi emekli sandıklarından yazı)
 • Avukatlar için son 3 ay içinde alınmış orijinal baro kaydı,
 • SGK 4A detaylı barkotlu hizmet dökümü,
 • Son 3 aylık şirketten ıslak kaşeli, imzalı maaş bordurosu,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Devlet Memurları

(Devlet Okulunda Öğretmen, Devlet Hastanesinde Doktor ve Askerler için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Görev yapılan kurumdan ıslak mühürlü, imzalı görev ve izin yazısı,
 • Son 3 aylık mühürlü, ıslak imzalı maaş bordrosu,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.
Emekliler
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Emekliliği kanıtlayıcı belge, emekli kimlik kartı, SGK’dan emekli yazısı, emekli maaş dekontu ve maaş alınan bankadan maaş görünür şekilde son 4 aylık hesap dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Ev Hanımları
  • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Var ise eski pasaportlar,
  • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
  • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
  • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
  • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağını isim belirterek beyan edilmiş şahsi dilekçe,
  • Masraflarını karşılayacak kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
  • Diğer aile üyeleri tarafından karşılanıyor ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

  Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Öğrenciler
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Yeni tarihli İngilizce düzenlenmiş orijinal öğrenci belgesi,
 • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat edecek kişinin ismi yakınlık derecesi seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağı beyan edilmiş şahsi dilekçe,
 • İtalya ve İspanya Konsolosluğu masrafları anne ve baba dışında birinin karşılamasını kabul etmemektedir.
 • Masrafları karşılayan kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
 • 18 yaş altı seyahat edecek misafirlerimiz için anne ve baba tarafından noterden muvaffakatname (İtalya ve Yunanistan konsolosluğu anne ve baba beraber gitse dahi her başvuruda bu evrağı istemektedir.) ( Bazı durumlarda diğer konsolosluklarda bu evrağı talep edebilir.) ( İspanya konsolosluğu bu belge için özellikle İspanya’ya seyahat edebileceğinin belirtilmesini istemektedir.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)

Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Çalışmayanlar
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağını isim belirterek beyan edilmiş şahsi dilekçe,
 • Masraflarını karşılayacak kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • SGK 4A detaylı barkotlu hizmet dökümü. (Kişinin çalışmadığını kanıtlamak için.)

Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre kendi evraklarını (pasaportu ve fotoğrafı hariç) eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:

1-Ofisimize gelerek nakit ödeme yaparak
2-Ofisimize gelerek kredi kartınızla tek çekim veya taksit yaparak
3-Mail order formu doldurarak
Mail order formunu sitemizden indirebilir veya ofisimizi arayarak fakslanmasını isteyebilirsiniz..
4-EFT ile hesabımıza havale yaparak .
Banka hesap numaralarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Şirket Hesap Bilgileri

Şirket Açık Ünvanı JOVEN TURİZM SEYAHAT ACENTALARI VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Mersis No: 0484115866900001

Vergi Dairesi mithatpaşa vergi daire
Vergi No 4841158669

Banka Adı: FİNANSBANK
Iban No: tl hesabı tr31 0011 1000 0000 0075 0025 81
iban euro hesabı tr36 0011 1000 0000 0075 0029 76

ATM veya Bankadan ücret yatırırken hangi kura göre işlem yapmalıyım?

Ücreti yatıracağınız günki kur üzerinden alış üzerinden hesaplanıp  sizlere bildiriliyor. Tl olarak şirket hesabına gelen ücretler tekrar o günki kur üzerinden euro yapılarak  sizin adınıza muhasebesi tutulmaktadır.

Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Ortalama harcamalar günlük 20-25 Euro aralığında değişmektedir. 25 Euro harcayacağınızı düşünüyorsanız 500 Euro almanız yeterli olacaktır. Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

Kredi kartı kullanılıyor mu?

Tüm kredi kartları kullanılmaktadır. Bankadan açtırmanıza gerek yoktur. Sadece kredi kartınızın Euro özelliği yoksa yapmış olduğunuz harcamalar hesap ekstrenize bankanın o günkü kurundan yansıyacaktır. Örneğin; yapacağınız 10 Euro’luk harcama bankanın kurunun 4.00 olduğunu düşünürsek 40 Tl olarak işlem görecektir. Bankaların ekstra komisyon alması söz konusu değildir

TL mi Euro mu almalıyım?

Paranızı kesinlikle Euro yaparak gelmeniz gerekmektedir.

Taksitle ödeme imkanı var mı?

Turlarımızda 3-6-9 taksit  seçenekleri ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.
Başlangıç olarak 200 euro kapora ücreti ödemesi harici kalan ücretler taksitle ödeme şansınız bulunmaktadır.

Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

Katılım ücreti  ne kadar olursa olsun  kapora harici kalan ödemelerinizi tur başlamasına  bir hafta kalmasına kadar  taksitlerini kendiniz belirleyerek   yapabilirsiniz.

Ödemeyi Türk Lirası olarak yapacağım, kaç lira yatırmalıyım?

Türk Lirası bazında ödeme yaptığınız takdirde, ödeme yaptığınız andaki kur geçerlidir. Ödemeleriniz bankaların döviz kuru temel alınarak Euro’ya çevrilmektedir. Jovenbus euro olarak havale yapmanızı önerir. TL olarak yapılan ödemelerde oluşan kur zararından Jovenbus sorumlu tutulamaz.

Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Ödemenizi peşin olarak tabi yapabilirsiniz.
Öncelikle  başvuru formunu doldurup   size kabul edildiğinize dair bir mesaj mail  almayı bekleyin daha sonra ödemenizi yapabilirsiniz.

Peşin ödemeler de Erken rezervasyon  fırsatları olan turlarımızda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
Her gün tırmanan  euro için erken rezervasyon fırsatı ile hem indirimli hemde önceden yerinizi ayırabilme fırsatı sonuyoruz.

Süreç Nasıl İşliyor?

1.Katılmak istediğiniz turun başvuru formunu doldurun ve formun altında yer alan ‘GÖNDER’ butonuna basın.

2.Başvuru formunuz yol danışmanlarınız tarafından değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde eğer katılım için gerekli şartları sağlıyorsanız tarafımızdan SMS ve kabul maili alacaksınız.

3.Başvuru yaptıktan hemen sonra başvuru formuna yazdığınız mail adresinize turumuzla ilgili döküman ve sözleşmeyi lütfen dikkatlice okuyunuz.

4.Başvuru formlarını eksik hatalı doldurulduğu taktirde dikkate alınmadan silinecektir.

5 Başvuru yapıldıktan sonra ödeme yaptıktan sonraki sözleşme otomatik olarak mail adresinize ulaşacaktır. Bu sözleşme ödeme yapıldıktan sonra ödeme bilgileri girilerek sizlere ulaştırılacaktır.

6.Tur sözleşmesi ve ön ödemeyi içeren bu adımları gerçekleştirdiğinizde kesin olarak kaydınız yapılmış olacak. Ön ödeme yaptıktan sonra ödemenizin geri kalanını tur günü ödeyebilirsiniz.

7.Tur tarihinize 2 ay kala eğer vize almanız gerekiyorsa vize ekibimiz size ulaşacak ve vize alımınız için sizi adım adım yönlendirecek. Pasaportunuz yoksa vize işlemleri başladığında çıkarabilirsiniz. Tur başvurunuz esnasında pasaportunuzun olması gerekmiyor.

8.Vize işlemleriniz bittikten sonra sizinle yolculuğunuz boyunca yeme-içme maliyetlerinizi düşürmeniz ve yanınıza almanız gerekenler hakkında bilgi içeren bir ihtiyaç listesi paylaşacağız.

9.Tur tarihinde Ankara ve İstanbul’daki buluşma noktalarında sizlerle buluşarak unutulmaz yolculuğumuza başlayacağız.

Başvuru Formu

Lütfen bütün alanları doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olunuz. Teşekkürler.
Hemen Başvur