Bayram Turları

Merhaba;

Bu sayfadaki içerikler kategorilere ayrılmıştır. Şuanda “Başvuru İşlemleri” ile ilgili içerikleri görüntülüyorsunuz. Diğer kategori içeriklerini (Tur Programları, Ödeme İşlemleri vb.) incelemek için yanda veya altta bulunan menüyü kullanabilirsiniz.

Program toplam 8 gün sürmektedir.
Toplam olarak 8 ülke başkent gezilecektir.

Otobüslerimiz uzun yolculuklara uygun konfora sahip ve aynı zamanda yeni model otobüsler olarak belirlenir

Tüm katılımcılar ailemizin birer üyesi ve parçası olarak kabul edilir.

Otobüsle Avrupa Turlarımıza katılan herkes tur paketlerimizden istediği tura bir sonraki sene indirimli katılır.

İki gece üst üste gece yolculuğu yapılmaz.

Otellerimiz şehir merkezlerine mümkün olan en yakın yerden ayarlanır..

Tur Fiyatı 385 €
Tur Kalkış Noktaları Ankara ve İstanbul
Tur Süresi 8 Gün
1. Tur Kalkış Zamanı 01.06.2019 - Saat: 12:00
1. Tur Dönüş Zamanı 08.06.2019 - Saat: 22:00
2. Tur Kalkış Zamanı 10.08.2019 - Saat: 12:00
2. Tur Dönüş Zamanı 17.08.2019 - Saat: 22:00
 
Gidilecek Ülke Sayısı 8
Gidilecek Şehir Sayısı 8
Erken rezervasyon indirimi 65 €
Erken rezervasyon bitiş tarihi 15.02.2019 - Saat: 23:00
Tur Normal ücreti          450€
  İndirimden  faydalanacak yolcu sayısı 45

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

1.Gün Budapeşte

Budapeşte zaman zaman farklı medeniyetlerin eline geçmiştir. Hunların, Macarların ve 1526’da Osmanli himayesine girmiştir. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne göre 20’den fazla camii, 40’tan fazla mescit olduğu bilinmektedir. Lakin bunların birçoğu şu ada ayakta değildir. II. Dünya savaşında Nazi Almanyası tarafından tahrip edilse de şu anki halini korumayı başarmıştır. Macaristan’ın başkenti Tuna Nehri’nin iki parçaya ayırdığı Buda ve Peşte bölgesinin birleşmesiyle oluşmuştur. Zincirli Köprü’nün yapılmasıyla Buda ve Peşte birleşterek Budapeşte’yi oluşturmuştur. Mimari dokusu, sıcakkanlı insanların olması, Barok ve Gotik mimarisinin şehre hakim olması kendine hayran bıraktıracak ölçüde mimari şehre bir daha gelme arzusu oluşturuyor.Macaristan’ın para birimi Forint’dir. 1 TL 81 Forint’e denk gelmektedir.Budapeşte’de Langos, Kürtoskalacs yenilebilir, Fröccs, Palinka içilebilir.Budapeşte’de gece hayatı çeşit çeşittir. Szimpla Kert, Peaches and Cream, BadGirlz Club, Studio Club’ı önerebilirim. Lakin bunların içinde en değişik konseptli olanı ve en eğlenceli olanı Szimpla Kert’tir. Bunların dışında Tekne turu ile eğlenilmesi mümkündür.Vörösmarty Meydanı, Stephen Bazilikası, Parlamento Binası, Budapeşte’nin en meşhur ikonu Szechenyi Bridge, Andrassy Caddesi, Vaci Utca, Buda Kalesi, Gellert Tepesi, Matthias Kilisesi, Halaszbastya, Trinity Meydanı,Şehrin yüzölçmü 525 km2, nüfusu 1.700.000’dir.Macaristan’ın Kuzeyinde Slovakya, Doğusunda Romanya, Kuzeydoğusunda Ukrayna, Batısında Avusturya, Güneybatısında Slovenya, Güneyinde Bosna Hersek ve Sırbistan bulunmaktadır. Budapeşte’ye en yakın şehir Slovakya’nın başkenti Bratislava’dır.Macaristan’da Macarca konuşulmaktadır. Lakin şehirde İngilizce konuşan nüfusun bir hayli olması, iletişim kurmayı kolaylaştırmaktadır.Temmuz ve Ağustos ayları için ortalama sıcaklık 22o’dır.

3.Gün Prag

Prag Çek Cumhuriyeti’nin başkenti en büyük şehridir. Çekoslovakya zamanında da başkentlik yapmıştır. Kimi gezginler tarafından Masal Şehri olarak adlandırılmaktadır. Gerçekten de sanki Harry Potter film stüdyolarında dolanıyormuş hissi içinde bulursunuz kendinizi. 2. Dünya Savaşı’nda çokça hasar görmüş lakin sonraki zamanlarda toparlanmıştır. Şehre genelde kiremit rengi hükmetmektedir. Tepeden baktığınızda şehre bir kez daha aşık olacaksınız. Çek her ne kadar Shengen bölgesi içinde olsa da para birimi Koruna’dır. 1 Euro yaklaşık olarak 27 Koruna’ya tekabül etmektedir. 1 TL ise yaklaşık olarak 7’ye denk gelmektedir. Prag’da sokaklarda Trdelnik adı verilen ateşte pişirilern hamur tatlısı yiyebilirsiniz. İçi oyulmuş bir ekmek içerisinde sunulan çorba olan Bramboracka çorbasını, Bohemya Tabağı, Kızarmış Ördek yenilebilir. Ve dünyanın en kaliteli biraları arasında kabul edilen Çek Birası, Bacherovka içilebilir. Old Town Square, Astronomique Clock, Carl Bridge, Prague Castle, Josefov, Petrin Tepesi, Wenceslas Square, Aziz Niklaus Church ve Dans Eden Ev’e gidilebilir. Eğlenmek için Cross Club,Roxy, Bombay, Maxim Bar, Darling Kabare, Captain Nemo’ya gidilebilir. Nüfus 1.900.000, Yüz ölçümü ise 496 km2’dir. Prag’ın Doğusunda Slovakya,Güneyinde Avusturya,Batısında Almanya, Kuzeyinde ise Polonya bulunmaktadır. Çek Cumhuriyetinin nüfusunun %90’unu Çekler oluşturmaktadır. Resmi dili ise Çekçedir. Temmuz-Ağustos aylarında hava sıcaklığı 23-27o arası değişmektedir. Gezmek için en güzel zaman yaz mevsiminin tam ortası Temmuz ve Ağustos ayıdır.

4.Gün Bratislava-Viyana

Viyana Avusturya’nın en büyük ve en kalabalık şehridir. 1848 yılında Avusturya’nın genç imparatoru Franz Josef yönetimde ciddi değişiklik yaparak ülkenin hızlı kalkınmasının önünü açar.Bir çok gereksiz yapıyı kapatarak, halkın kullanımına uygun binalar inşa eder. Ekonomik ve kültürel bakımdan gelişerek günümüze kadar gelir. Görkemli yapıları ve Opera konusunda iddialı çıkışı ile turistleri kendine çekmektedir.Viyana Osmanlı’nın Avrupa’ya açılan kapısıydı. Eğer ki Osmanlı Viyana Kuşatmalarının birinde başarılı olmuş olsa idi Avrupa’nın ilerilerine kadar gidecek ve belki de tüm Avrupayı ele geçirecekti ve belki de şu aralar Viyana’ya pasaportsuz bir şekilde gidiyor olacaktık. Lakin başarısız olunan 2 seferle birlikte Osmanlı’nın Avrupa kapısı kapanmış bulundu.Viyana’da en Viyana’nın en meşhur yemeği Wiener Schnitzel yenilebilir. Tafelspitz, Linz Turtası, Kaiserschmarren, Fiakergulasch, Esterhazy Kızartması, Germknödel, Kaiserschmarrny yenilebilir.Viyana’nın meşhur şaraplarından da tadabilirsiniz.Eğlenmek için Donau Techno, Albertina Passage, Cabaret Fledermaus’a gidilebilir. Ve hiç kuşkusuz Viyana’nın bir müzik şehri olmasından dolayı aklımıza ilk gelen şeylerden birisi Opera’dır. Vaktimiz olmasa bile en azından Wiener Staatsoper’i gezmekte fayda var.Bir diğer opera merkezi ise Volksopera’dır.Viyana gezmek için en ideal yerlerden birisi! Çok fazla tarihi eser bulunmakta. Şehrin yüzük biçiminde olması gezmeyi kolaylaştırmaktadır. Ve hakikatten Viyana’da gezilecek, görülecek çok fazla yer bulunmaktadır. Hofburg Palace, Viyana Ulusal Kütüphanesi, Albertina Museum, Naturhistorisches Museum, Leopold Museum, Kunsthistorisches, Votive Church, Belvedere Palace, Schönbrunn Palace, Sigmund Freud Museum, Aziz Stephan Catedral ve en güzel evlerin bulunduğu Hundertwasser House’ya gidilebilir.Viyana’nın yüz ölçümü 83.879 km2, nüfus ise 8.662.000’dir.Viyana’nın sınır komşuları Kuzeyinde Çek Cumhuriyeti, Doğusunda Slovakta, Güneyinde Slovenya ve Macaristan, Batısında İsviçre ve Almanya bulunmaktadır. Şehire en yakın merkez Slovakya’nın Başkenti Bratislava’dır. Avusturya’da birden fazla dil konuşulmaktadır. Almanca,Slovence ve Macarca konuşan birilerinde denk gelmemiz mümkündür. Lakin en çok kullanılan dil Almanca’dır. Bununla beraber hemen herkes İngilizce bilmektedir.Viyana’da Temmuz-Ağustos aylarında ortalama sıcaklık 28o’dir. Viyana Avrupa Birliği’ne dahil olduğundan dolayı Euro kullanmaktadır.

5.Gün Lübyana-Zagreb
6.Gün Belgrad

Belgrad Orta Çağ’da Bizans, Bulgar ve Macar ve Sırp Despotluğu’na girdi. 1500’lü yıllarda Osmanlı himayetine girdi ve Avusturya-Osmanlı savaşından sonra Osmanlı’dan ayrıldı. 2006 yılında ülke tamamen dağıldı ve Sırbistan bağımsızlığını ilan etti.I. ve II. Dünya Savaşı ssırasında çokça hasar görse de zaman içinde kendini toparladı ve şu anki halini aldı.Belgrad Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Şehrin yemyeşil olması, insanların samimi olması, Türkiye’den Vize istememesi, şehrin pahalı olmaması ve nefis yemeklerinin olması Belgrad’a gitmek için bize gerekli sebepleri vermekte.Belgrad gece hayatı, pubları, diskoları ile eğlencenin merkezidir. Mr Stefan Braun, Club Angels,Beton Club ve Club Sound’a gidilebilir.Belgrad’da Fortress Square, Cumhuriyet Meydanı, Old Palace, Saca Catedral, Stone Square, Nicola Tesla Museum, New Belgrade, Zemun ve Skardarlija Caddesi’ne gidilebilir.Belgrad’ın nüfusu yaklaşık olarak 1.250.000, yüzölçümü 359 km2’dir.Belgrad’ın kuzeyinde Macaristan,doğusunda Romanya, batısında Bosna Hersek, güneyinde Kosova ve Makedonya, güneydoğusunda Bulgaristan bulunmaktadır.Sırbistan’ın para birimi dinardır. 1 TL yaklaşık olarak 32 Dinar’a denk gelmektedir. Lakin paranın alış gücü düşük olduğundan 20-30 Dinar’a bir şişe su alınabilmektedir.Belgrad’da Cevapi/Cevapcici Kebabı, Pljeskavica, Snicla, Sopska Salatası, Havyar yenilebilir,Niksicko, Rakija, Sljivovica içilebilir.Sırbistan’da Sırpça konuşulmaktadır. Lakin şehrin turistik özelliğinden dolayı İngilizce derdimizi anlatabilmemiz mümkündür.Temmuz Ağustos ayları Belgrad’ın yemyeşil doğasını ve sıcak havasını yakalamak için en ideal zamandır. Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama sıcaklık 28-35o arasında değişmektedir.

7.Gün Sofya

Bulgaristan’ın başkenti Sofya zaman zaman el değiştirmiş 8. Yüzyıldan sonra Roma’nın yönetimine geçmiş, 14. Yüzyılda Osmanlı’nın yönetimine geçmiş ve en son Osmanlı Rus savaşından sonra Osmanlı’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir. Jeopolitik konumu ve ülkelerin menfaatleri açısından önemli bir noktada olduğundan dolayı zaman zaman ülkelerin savaş konusu olmuş lakin bağımsızlığını ilan etmiştir.Sofya tabiri caiz ise Avrupa’ya açılan kapıdır. Avrupa’ya giden bir kişi Sofya’dan geçmek durumundadır. Bulgaristan’ın en büyük şehridir.Bulgaristan her ne kadar Avrupa Birliği’ne dahil olsa da Shengen Bölgesine dahil edilmemiştir. Bulgaristanın ekonomik durumlarından dolayı kendi parayı olan Leva’yı kullanmaktadırlar. 1 TL 0.5 Leva’ya tekabül etmektedir.Sofya’da yiyebileceğimiz enfes yemekler bulunmaktadır. Tarator Çorbası, Plevne Tavuğu, Bulgar Kebabı, Pritnisa yenilebilir. Göze çok hitap etmeyen yemekler olsa da mideye hitap edecek ve karnınızı bir hayli doyuracaktır. Ve tüm Balkanların geleneksel içkisi kabul edilen Rakiya’yı içebilirsiniz. Zagorka ve bizde olduğu gibi Bulgaristan’ın da Boza’sı bulunmaktadır.Sofya’da gidilebilecek gece kulüpleri Cleopatra Club, Briliantin Club, Club Chervilo, Yalta Club, Retro Club’tur. Anlaşıldığı üzere çok fazla gece kulübü bulunmaktadır. Ulaşım ise taksilerle yapılabilmektedir. Ulaşımın hayli ucuz olmasından ötürü taksi ücretleri de bir hayli ucuz durumdadır.Alexander Nevsky Katedrali, Dragalevtsi Monastery,Royal Palace, Ayasofya, Sofya Zoo, Kodi Seyfullah Camii, Sofya Büyük Cami’ne gidilebilir.Sofya’nın nüfusu yaklaşık olarak 1.300.000 kişidir. Yüz ölçümü ise 492 km2’dir.Sofya’nın kuzeyinde Romanya, doğusunda Türkiye, güneyinde Yunanistan, batısında Makedonya ve Sırbistan bulunmaktadır.Bulgaristan’ın resmi dili Bulgarca’dır.Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı 24-30o arası değişmektedir. Bulgaristan yapısı itibari ile soğuk bir şehir olduğundan gezmek için en ideal mevsim yaz mevsimidir.

macaristan

Macaristan

cekya

Çekya

SK_Bratislava,-Slovakia

Slovakya

avusturya

Avusturya

slovenya

Slovenya

hirvatistan

Hırvatistan

sirbistan

Sırbistan

bulgaristan

Bulgaristan

buda

Budapeşte

prag

Prag

SK_Bratislava,-Slovakia

Bratislava

viyana

Viyana

lübyana-gezi-rehberi

Lübyana

Zagreb

belgrad

Belgrad

bulgaristan-sofya-30-661c0ea9c358c49a06e9

Sofya

buda

1.Konaklama Budapeşte

55ea75adf018fbb8f8815dec

2.Konaklama Viyana

belgrad

3.Konaklama Belgrad

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

ULAŞIM:

Büyük Avrupa turunda rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA:

Büyük Avrupa turunda standartlarında kahvaltı dahil konaklama hizmeti.
Ekstra Konaklama yapılmayan günlerde sabahları kahvaltılar dahildir.

SİGORTA:

TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

PANAROMİK REHBERLİK :

Büyük Avrupa turu öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık,
gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve Jovenbus dergisi.

ARAÇ İÇİ İKRAM:

Araç içerisinde sıcak su, çay, kahve ve soğuk su ikramları.

BAGAJ HAKKI:

Büyük Avrupa turunda bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(60*45*25*)
ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

YEME – İÇME

Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE TÖREN YERLERİ

Avrupa turunda müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır.

VİZE

Avrupa turu için yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 150 Euro’dur.

Sırt Çantası veya el çantası Bolca Tişört
Şort Pantolon
Hırka Etek
Günlük ayakkabı Spor ayakkabı
Terlik Sandalet
Güneş gözlüğü Şapka
Çorap İç çamaşırı
Diş fırçası ve macunu Yağmurluk, Şemsiye
Havlu, el havlusu Pike
Yastık, yolcu yastığı Düzenli kullandığınız ilaçlar
Hazır konserve yiyecekler Ton balığı
Konserve zeytin ezmesi, fıstık ezmesi Konserve Mısır
Etimek Ekmek (çabuk bayatlamayan)
Nutella Bisküvi vb. yiyecekler
Plastik tabak Çatal, bıçak, kaşık
Kupa bardak Islak Mendil

*Konaklamalar dışında valizler açılmayacağı için 1-2 günlük kıyafetleriniz ve belirtilen materyallerden bir kısmını yanınızda taşıyabilmeniz için mutlaka sırt veya el çantası getirmenizi öneririz.
*Bir kısmı yolda geçecek kahvaltı ve diğer öğünler için belirtilmiş yiyeceklerinizi koymanız için koltuğunuzun altına bir çanta veya ufak bir koli hazırlayabilirsiniz.
*Marka, model veya boyutlar arzu edileceği gibi arttırılıp azaltılabilir.
*Otobüslerde şarj girişleri bulunmaktadır ancak kullanacağınız elektronik cihazlar için yedek pil, batarya veya powerbank vb. cihazları temin etmeniz faydalı olacaktır.
*Yol tutması, baş ağrısı vb. problemler için ilaç temini.

 • JOVENBUS KATILIM KOŞULLARI 
TARAFLAR VE KONUSU
A.      Bir tarafta: Joven Turizm Seyahat Acentaları Vize Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.
B.      Adres:  Kazım Özlap Mahallesi Kuleli Caddesi  NO 89/6 G.O.P    Çankaya/Ankara
C.      Telefon:0312 980 0444-0530 172 8669
D.     Diğer tarafta: İSİM SOYİSİM:
E.      TC NUMARASI:
F.       ADRES:
G.     TELEFON NO :
 1. SÖZLEŞME BEDELİ: İş bu sözleşme tur bedeli  ….€ ve vize ve sigorta bedeli  ….€  için  hazırlanmıştır.
  ÖDEME: Katılımcı ../../2019 Tarihinde …..€ Türk lirası karşılığı ödeme yapmıştır.Toplam …€ ödeme yapacağını kabul etmiştir. Vize ücretini  vize randevusuna gelirken getirilecektir.
 2. PROGRAM TARİHİ : ../0../2019 ile ../../2019 tarihleri arasında 13 Avrupa ülkesini (ÜLKELERİN ADLARI) kapsayan x gece otelde, kalan geceler otobüste konaklamalı turizm hizmetinin usul ve esaslarını dikkate alınarak düzenlenmiştir
 3. VİZE TAKİBİ VE SONUÇLANDIRILMASI İŞLEMLERİ: Söz konusu seyahat için gri, yeşil pasaportlar ile AB vatandaşları pasaportlarına vize uygulanmaz. Bu katılımcılar vize işlemlerinden muaftır. Ancak vize işlemlerinden muaf olmalarına rağmen Schengen Vizesine tabii ülkeler için sigorta yapılması zorunludur. 30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası (vize hariç) 50€ dur. 24 Eylül 2014 tarihinden bu yana AB ülkeleri Schengen ülkeleri için parmak izi uygulaması başlatmıştır. Bu bağlamda, daha önceden parmak izi vermeyen katılımcılarımızın vize takipleri başlatıldığında parmak izi işlemleri için size randevu verilecektir. Bir kereye mahsus Ankara/İzmir/İstanbul’a bu işlemler için gelmeniz gerekmektedir.
 1. ULAŞIM: Programdaki tüm destinasyonlara 2010 yılı ve üzeri uluslararası yeterlik belgelerine haiz araçlarla ulaşılacaktır. Uluslararası karayolları taşımacılık mevzuatı gereği otobüslerde çift şoför olup, muavin bulunmamaktadır. Otellerden şehir merkezlerine ya da müze/ören yeri gibi yerlere gidiş-dönüş ücretleri, şehir içi ulaşım ücretleri ve hizmetleri ve tren ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerimizde (sadece telefon şarjı için) 220V prizler ve/veya usb girişi mevcuttur. Kablosuz internet ve uydu tv sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanıma açıktır. Sıcak veya soğuk içecek ikramların servisi grup liderleri/yardımcıları tarafından yapılmaktadır. Sıcak su makinesi devamlı surette çalıştırılıp; dileyen konuklar sıcak içeceklerini kendileri yapabileceklerdir.
 1. OTEL VE KONAKLAMA: Programda yer alan konaklamalar 2*3* veya 4* otellerde oda/kahvaltı konseptinde olacaktır. Otel konaklamaları dışındaki gecelemeler otobüste yapılacaktır. Konaklamalarda kullanılacak otellerde değişiklik hakkı acentemizde saklıdır. Otellerdeki minibar/pay tv vs. tüm harcamalar katılımcılara aittir. Birçok Avrupa şehrindeki konaklamalarda oteller, belediyelerin emri doğrultusunda konaklayan kişi başına şehir vergisi alır. Bu fiyatlar ortalama olarak 1-10€ arası değişkenlik gösterir. Bu vergiler, otellerde konaklama öncesi tahsil edilebilir. Bu ücretlerin organizatörler/koordinatörler ile bir ilgisi yoktur ve tur ücretine dahil değildir.
 2. REHBERLİK HİZMETİ:Programda otobüsle yapılan panoramik şehir turları fiyata dahildir. Koordinatörler/rehberler şehrin tanıtımını yaptıktan sonra, toplu gezilebilecek birkaç yer belirleyip, ziyaret edildikten sonra serbest zaman verilir. Her türlü müze, ören yeri, anıt vb. tarihi ve turistik mekanların giriş ücretleri katılımcılara aittir. Otobüslerde araç koordinatörlerimiz ve tur rehberimiz bulunacaktır. Turlar esnasında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır. Ancak profesyonel rehberlik hizmeti her şehrin her turistik yerinde, seyahat konsepti gereği verilmemektedir.
 • Amacımız; katılımcılarımızın bireysel önceliklerine göre hareket etmelerini sağlamak ve onları kısıtlamamaktır.
  Özel rehber isteyen katılımcıların şehrin yada ülkenin  zamana bağlı olarak  ziyaretlerini profesyönelce  gerçekleştirip özel rehber isteyen misafirimizin bulunduğu ülke yada şehri  günlük 5 euro ücret ödemesi ile gerçekleşecektir. Özel rehberlik hizmeti zorunlu değildir. İsteğe bağlı olarak yapılacaktır.
 1. Tur esnasında acente görevlileri tarafından foto-video vb. medya görselleri, her nev-i reklam, sosyal medya reklamı vs. çekme ve daha sonra bunları sosyal mecralarda paylaşma hakkına acente görevlileri sahiptir.
 2. Tur esnasında otobüs içerisinde alkollü içecek/tütün ürünleri/kimyasal veya doğal uyuşturucu gibi keyif verici maddelerin kullanımı, kabuklu yiyecekler, ve koku yapabilecek yiyecek/içeceklerin taşınması/tüketilmesi yasaktır. Turun işleyişini bozan davranışlar sergileyenler ilk havalimanı ya da ulaşım imkanı bulunan yerde turdan atılırlar ve hiçbir iade talep edemezler. Ülkeye dönüş ücetleri ve döşüşte oluşabilecek masraflar tamamen katılımcıya ait olup tur kordinatörleri /organizatörü/ve Turizm şirketinden herhangi bir hak idda edilemez.
 3. Tur için her yolcunun 30x50x70cm ölçülerinden büyük olmamak kaydıyla yalnızca 1(bir) valiz ve 1(bir) el/kabin/sırt çantası getirme hakkı vardır. Koku yapmayacak/bozulmayacak yiyecekler için oturulacak olan koltuğun altına sığabilecek ölçüde küçük bir kutu yapılabilir. Belirtilenler dışında getirilen taşıma ürünleri kabul edilmeyecektir.
 1. Bagajların içine eşya/para/mücevherat, delici/kesici/patlayıcı alet/silah ve evcil hayvan konulması yasaktır. Oluşabilecek kaybolma/çalınma gibi durumlardan organizatör/koordinatör/acente/taşıyıcı firma sorumlu değildir.
 1. Tur esnasında sadece otellerde konaklama yapılacağı, toplu yemek yenileceği zaman veya acil durumlarda valizler indirilip bagajlar açılabilir, harici durumlarda otobüs bagajlarının açılması, valizlerden eşya alınması yasaktır. Gerekli ilaç ve şahsi malzemeler, katılımcıların yanlarında otobüs içerisinde el/kabin/sırt çantasında bulunmalıdır. Otobüsün buzdolapları şoför ve acente görevlileri dışında kullanılamaz, ancak insülin vb. önem arz eden ilaçlar konulabilir.
 1. Tur başlangıcında/esnasında mücbir sebeplerden dolayı oluşabilecek gecikmelerden koordinatör/acente sorumlu tutulamaz.
 2. Katılımcı herhangi bir nedenden ötürü tur esnasında turu terk etmesi halinde; bu durumu yazılı bir şekilde nedeniyle beraber sorumlu acenteciye/koordinatöre bildirmekle yükümlüdür.
 3. Tur boyunca katılımcılar, organizatörler ve/veya koordinatörlerin vereceği bütün kararlara uyacaklarını, bu sözleşmede taahhüt ederler.
 4. Tur esnasında kaçma girişiminde bulunan katılımcılar, tur boyunca harcanan bütün giderleri karşılamakla yükümlüdür. Bu yapılan harcamalar fatura belgeleri ile şirket avukatları tarafından işleme alınacaktır.
 1. Program hakkında yapılan bütün telefon/mail/mesaj görüşmeleri kayıt altına altına alınmaktadır
 1. Turlar esnasında buluşma noktalarına koordinatör tarafından verilen saatte gelmeyenler, turun zamanlamasını aksatmakta ve otobüs için ödenen şehir vergisi/otopark ücretlerinin ekstra ödenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle verilen saatten geç tura katılan katılımcılar; buluşma saatinin dolmasından itibaren her 5(beş) dakika için kişi başı 10€ ödemek zorundadır. Gecikme esnasında bu tutarlar koordinatöre nakden ödenir. Ödenen bu cezalar; tur bitiminden önce tüm katılımcılara yiyecek-içecek olarak geri dağıtılacaktır. Avrupa’da otel odalarında sigara ve diğer maddelerin kullanımı yasaktır. Cezaları 100€’dan başlamaktadır. Kullananlar cezayı peşinen ödemekle yükümlüdür.
 1. Yurtdışına herhangi bir nedenle çıkışına izin verilmeyen yolcularımızın, vizesi olsa dahi Schengen alanına sokulmayan yolcularımızın geri-dönüş bedel ve hizmetlerinden acentemiz sorumlu değildir. Tur ücret iadesi de yapılmamaktadır.
 1. Tur yeterli katılımcı sağlanamadığı takdirde 72 saat önce iptal edilebilir. Gezi iptal edildiği takdirde gezi ücreti 90 gün içerisinde iade edilecektir. İade ücretleri katılımcının  yatırdığı Türk lirası cinsinden iade edilir.
  Katılımcı farklılık gösteren kur değişikliğini tur iadesinde talep edemez. Örneğin  euro kur 5 tl üzerinden ödemelerinizi yaptığınız taktirde  iade zamanında euro  3 tl ye dahi düşse  5 tl  baz alınarak iadesi gerçekleşecektir.
 2. Gümrük mevzuatları sigara/alkol limitleri hakkında uyarı yapılacaktır. Ancak söz konusu limitler dışında yapılan alışverişlerden ve gümrüklerde ödenmesi gereken cezalardan acentemiz sorumlu değildir, şahıslar kendileri ödeme yapmalıdır.
 1. Tur öncesinde yolcuların bilgilendirilmesi amacıyla Whatsapp ve/veya bir sosyal medya organından grup açılacaktır. Tur esnasında da buradan gerekli bilgilendirilmeler yapılacaktır. Bu nedenle telefonlarınızın kaybolma, acil durum vs. gibi hallerde haberleşme/bilgilendirme için yurtdışında açık olması önemle tavsiye edilir.
 2. Tura katılamama durumunda katılımcı, tur hakkını başka bir kişiye devredebilir. Ancak tur tarihinden en az 1(bir) ay önce devir yapılmalı ve tarafımıza yazılı bilgi geçmeniz gerekmektedir.
 3. Koordinatörler tur içerisinde değişiklik yapma hakkına sahiptirler.
  Belirtilen ülke ve şehir  gezileri gerçekleşip kalan fazla zamanı  program içinde olmayan  başka  ülke ve şehri gezerek değerlendireceklerdir.
  Program  değişikliğinden kesinlikle ek ücret talebi bulunulmayacaktır.
  Ülke ve şehir  vergiler 1 ila 10 euro  arasında değişkenlik göstermektedirler. Ekstra olacak programlarda sadece ülke şehir  vergisi verilmesi zorunludur.
 1. Jovenbus, 2019 faaliyetlerini TÜRSAB A Grubu Türsab A-10377 belge numaralı  Turizm kalitesiyle gerçekleştiren bir markadır
 1. İPTAL VE İADE KOŞULLARI:
 • 1.Derece akraba ölüm yaralanma bu tarz üzücü olayı belgelemeniz durumunda ücretin  tamamı iade edilir.
  Tura katılacak kişinin tura gelemeyecek bir sağlık sorunu ile karşılaşması durumunda tam teşekkürlü  hastahane raporu  ile Tura katılamaz  belgesini ulaştırdıkları taktirde kapora dahil diğer ödemelerini geri iadesi gerçekleşecektir.
 • Katılımcı Kapora ödemesi yaptıktan sonra  keyfi  yada başka bir sebeple  turu iptal ettiği taktirde kapora ücreti iadesi kesinti sağlanarak kalan ödemenin iadesi gerçekleşecektir
 • Katılımcı  yapılan vize başvurusu sonucunda 1. Madde  11. Maddeye kadar olan vize red nedenlerinden  kesinlikle jovenbus sorumlu tutmayacağını bu sözleşme  onayında kabul etmiş sayılır
  Vize sonucunu elçilik  tarafından verildiğini ve bu sonucu katılımcının verdiği vize başvuru evraklarını inceleyerek sonuca ulaştırmaktadırlar.
 • Vize red  alan kişilerin kapora haricinde  diğer geriye kalan ücretleri 90 gün içinde iadesi gerçekleşecektir.
  Kapora  harici yada dahili   geri iade yapılacak kişi ücreti yatırdığı kur üzerinden  geri iadesi   yapılacaktır.
 1. Ödenecek olan tur ücretine dahil olan/olmayan unsurlar aşağıda belirtilmiştir.
 •  
 •  
 •  
 • Tur ücretine dahil olanlar
 1. Otobüs ile gidiş-dönüş
 2. X gece otellerde konaklama(kahvaltı)
 3. Araç içi soğuk/sıcak içecek ikramları
 4. Tur içinde fotoğraf ve video çekimleri
 5. Araç içi bilgilendirme
 6. 7. Koltuk sigortası (Yolculuk boyunca emniyet kemeri bağlı olmak zorundadır.)
 7. 8. Yeşil sigorta (Otobüsün yurtdışında geçirdiği süre boyunca masraflarını karşılayan sigorta.)
 8. 9. Jovenbus refakat hizmeti
 • 10.Jovenbag paketi
 • Tur ücretine dahil olmayanlar
 1. Öglen ve akşam yemekleri
 2. Müze/ören yerleri girişleri
 3. Kaybolma durumunda geriye dönüş ücreti yada bir sonraki durağa varış ücreti
 4. Tura katılacağı noktaya ulaşım ücretleri
 5. 7. Yurt dışı çıkış harcı
 6. 8. Rehberlik gizmeti
 7. 9. Şehir içi ulaşım biletleri ücretleri
 • 10.Vize/30000€ teminatlı seyahat sigortası bedeli .Yaşanılan uyuşmazlıklar  ve anlaşmamazlıklar  Ankara mahkemeleri  ve Ankara Tüketici Hakları Hakem Heyeti yetkilidir.Sözleşme 2 (iki) nüsha çıktı alınıp imzaladıktan sonra  biri katılımcıda diğer ise tur yetkilisine teslim edilecektir.
 • KATILIMCININ                                                                                                            KOORDİNATÖRÜN
 • ADI-SOYADI                                                                                                                 ADI-SOYADI
  TELEFON NO                                                                                                               TELEFON NO
  ADRES                                                                                                                          ADRESİMZA                                                                                                                            İMZA

Vize Talep Dilekçesi Örneği‘ni buradan indirip, düzenleyebilirsiniz.

Şirket Sahipleri (Şahıs Şirketleri)

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Şirket Ortakları (Limited Şirketleri)

(Çok Ortaklı)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kağıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kağıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli. Başvuru sahibi şirkette imza yetkilisi değilse.)
 • İmza sirküleri,
 • Son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Ortakları gösterir sicil gazetesi (Başvuru sahibinin ismi mutlaka geçmeli.)
 • Almanya Başvuruları için Bağ-Kur dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Özel Şirket Çalışanları

(Özel Hastanede Çalışan Doktor, Hukuk bürosunda veya Şirkete Çalışan Avukat, Özel Okulda Öğretmen, Bankacılar için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Antetli kağıda imza yetkilisi (İmza sirkülerinde imzası geçen) tarafından imzalı, kaşeli düzenlenme tarihi olan çalışanın görevi, işe başlama tarihi, maaşı ve izin tarihleri yazılı dilekçe,
 • Şirketin imza sirküleri,
 • Son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi (Hukuk bürosunda çalışan avukatlar için yanında çalıştığı kişinin baro kaydı.)
 • 2015 işlenmiş vergi levhası,
 • Ortakları gösterir sicil gazetesi,
 • SGK işe giriş bildirgesi (Bankacılar için kendi emekli sandıklarından yazı)
 • Avukatlar için son 3 ay içinde alınmış orijinal baro kaydı,
 • SGK 4A detaylı barkotlu hizmet dökümü,
 • Son 3 aylık şirketten ıslak kaşeli, imzalı maaş bordurosu,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Devlet Memurları

(Devlet Okulunda Öğretmen, Devlet Hastanesinde Doktor ve Askerler için de geçerlidir.)

 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Görev yapılan kurumdan ıslak mühürlü, imzalı görev ve izin yazısı,
 • Son 3 aylık mühürlü, ıslak imzalı maaş bordrosu,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.
Emekliler
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş şahsi dilekçe. (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • Emekliliği kanıtlayıcı belge, emekli kimlik kartı, SGK’dan emekli yazısı, emekli maaş dekontu ve maaş alınan bankadan maaş görünür şekilde son 4 aylık hesap dökümü,
 • İçerisinde en az 2.500-3.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 4 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap fon veya altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma,
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
Ev Hanımları
  • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Var ise eski pasaportlar,
  • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
  • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
  • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
  • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağını isim belirterek beyan edilmiş şahsi dilekçe,
  • Masraflarını karşılayacak kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)
  • Diğer aile üyeleri tarafından karşılanıyor ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

  Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Öğrenciler
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Yeni tarihli İngilizce düzenlenmiş orijinal öğrenci belgesi,
 • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat edecek kişinin ismi yakınlık derecesi seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağı beyan edilmiş şahsi dilekçe,
 • İtalya ve İspanya Konsolosluğu masrafları anne ve baba dışında birinin karşılamasını kabul etmemektedir.
 • Masrafları karşılayan kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
 • 18 yaş altı seyahat edecek misafirlerimiz için anne ve baba tarafından noterden muvaffakatname (İtalya ve Yunanistan konsolosluğu anne ve baba beraber gitse dahi her başvuruda bu evrağı istemektedir.) ( Bazı durumlarda diğer konsolosluklarda bu evrağı talep edebilir.) ( İspanya konsolosluğu bu belge için özellikle İspanya’ya seyahat edebileceğinin belirtilmesini istemektedir.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)

Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre evrakları pasaport, fotoğraf, imzalı dilekçe dışında tamamını eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Çalışmayanlar
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar,
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imzalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası yazılmış başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı okunaklı nüfus kâğıdı fotokopisi,
 • Masraflarını karşılayacak kişiden seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş masrafların karşılanacağını isim belirterek beyan edilmiş şahsi dilekçe,
 • Masraflarını karşılayacak kişinin imza örneği (Ehliyet, pasaport vb.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • SGK 4A detaylı barkotlu hizmet dökümü. (Kişinin çalışmadığını kanıtlamak için.)

Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak masrafları karşılayan kişinin meslek grubuna göre kendi evraklarını (pasaportu ve fotoğrafı hariç) eksiksiz olarak hazırlaması gereklidir.

Detaylı bilgi görüntülemek için lütfen üzerlerine tıklayınız.

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:

1-Ofisimize gelerek nakit ödeme yaparak
2-Ofisimize gelerek kredi kartınızla tek çekim veya taksit yaparak
3-Mail order formu doldurarak
Mail order formunu sitemizden indirebilir veya ofisimizi arayarak fakslanmasını isteyebilirsiniz..
4-EFT ile hesabımıza havale yaparak .
Banka hesap numaralarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Şirket Hesap Bilgileri

Şirket Açık Ünvanı JOVEN TURİZM SEYAHAT ACENTALARI VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Mersis No: 0484115866900001

Vergi Dairesi mithatpaşa vergi daire
Vergi No 4841158669

Banka Adı: FİNANSBANK
Iban No: tl hesabı tr31 0011 1000 0000 0075 0025 81
iban euro hesabı tr36 0011 1000 0000 0075 0029 76

ATM veya Bankadan ücret yatırırken hangi kura göre işlem yapmalıyım?

Ücreti yatıracağınız günki kur üzerinden alış üzerinden hesaplanıp  sizlere bildiriliyor. Tl olarak şirket hesabına gelen ücretler tekrar o günki kur üzerinden euro yapılarak  sizin adınıza muhasebesi tutulmaktadır.

Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Ortalama harcamalar günlük 20-25 Euro aralığında değişmektedir. 25 Euro harcayacağınızı düşünüyorsanız 500 Euro almanız yeterli olacaktır. Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

Kredi kartı kullanılıyor mu?

Tüm kredi kartları kullanılmaktadır. Bankadan açtırmanıza gerek yoktur. Sadece kredi kartınızın Euro özelliği yoksa yapmış olduğunuz harcamalar hesap ekstrenize bankanın o günkü kurundan yansıyacaktır. Örneğin; yapacağınız 10 Euro’luk harcama bankanın kurunun 4.00 olduğunu düşünürsek 40 Tl olarak işlem görecektir. Bankaların ekstra komisyon alması söz konusu değildir

TL mi Euro mu almalıyım?

Paranızı kesinlikle Euro yaparak gelmeniz gerekmektedir.

Taksitle ödeme imkanı var mı?

Turlarımızda 3-6-9 taksit  seçenekleri ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.
Başlangıç olarak 200 euro kapora ücreti ödemesi harici kalan ücretler taksitle ödeme şansınız bulunmaktadır.

Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

Katılım ücreti  ne kadar olursa olsun  kapora harici kalan ödemelerinizi tur başlamasına  bir hafta kalmasına kadar  taksitlerini kendiniz belirleyerek   yapabilirsiniz.

Ödemeyi Türk Lirası olarak yapacağım, kaç lira yatırmalıyım?

Türk Lirası bazında ödeme yaptığınız takdirde, ödeme yaptığınız andaki kur geçerlidir. Ödemeleriniz bankaların döviz kuru temel alınarak Euro’ya çevrilmektedir. Jovenbus euro olarak havale yapmanızı önerir. TL olarak yapılan ödemelerde oluşan kur zararından Jovenbus sorumlu tutulamaz.

Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Ödemenizi peşin olarak tabi yapabilirsiniz.
Öncelikle  başvuru formunu doldurup   size kabul edildiğinize dair bir mesaj mail  almayı bekleyin daha sonra ödemenizi yapabilirsiniz.

Peşin ödemeler de Erken rezervasyon  fırsatları olan turlarımızda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.
Her gün tırmanan  euro için erken rezervasyon fırsatı ile hem indirimli hemde önceden yerinizi ayırabilme fırsatı sonuyoruz.

Süreç Nasıl İşliyor?

1.Katılmak istediğiniz turun başvuru formunu doldurun ve formun altında yer alan ‘GÖNDER’ butonuna basın.

2.Başvuru formunuz yol danışmanlarınız tarafından değerlendirilecek ve en geç bir hafta içerisinde eğer katılım için gerekli şartları sağlıyorsanız tarafımızdan SMS ve kabul maili alacaksınız.

3.Başvuru yaptıktan hemen sonra başvuru formuna yazdığınız mail adresinize turumuzla ilgili döküman ve sözleşmeyi lütfen dikkatlice okuyunuz.

4.Başvuru formlarını eksik hatalı doldurulduğu taktirde dikkate alınmadan silinecektir.

5 Başvuru yapıldıktan sonra ödeme yaptıktan sonraki sözleşme otomatik olarak mail adresinize ulaşacaktır. Bu sözleşme ödeme yapıldıktan sonra ödeme bilgileri girilerek sizlere ulaştırılacaktır.

6.Tur sözleşmesi ve ön ödemeyi içeren bu adımları gerçekleştirdiğinizde kesin olarak kaydınız yapılmış olacak. Ön ödeme yaptıktan sonra ödemenizin geri kalanını tur günü ödeyebilirsiniz.

7.Tur tarihinize 2 ay kala eğer vize almanız gerekiyorsa vize ekibimiz size ulaşacak ve vize alımınız için sizi adım adım yönlendirecek. Pasaportunuz yoksa vize işlemleri başladığında çıkarabilirsiniz. Tur başvurunuz esnasında pasaportunuzun olması gerekmiyor.

8.Vize işlemleriniz bittikten sonra sizinle yolculuğunuz boyunca yeme-içme maliyetlerinizi düşürmeniz ve yanınıza almanız gerekenler hakkında bilgi içeren bir ihtiyaç listesi paylaşacağız.

9.Tur tarihinde Ankara ve İstanbul’daki buluşma noktalarında sizlerle buluşarak unutulmaz yolculuğumuza başlayacağız.

Başvuru Formu

Lütfen bütün alanları doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olunuz. Teşekkürler.
Hemen Başvur